365 Daarna twee sectiën der le en een der 2e kompagnie onder bevel van den kapitein Yan Eersel, vervolgens de reserve-munitie, am bulance en vivreswaartusschen de pradjoerits van den Sultan ver deeld waren, en tot achterhoede drie sectiën der 3e kompagnie onder den 1™ luitenant Yan der Yeen. Om lOVs uur werd Laomargo bereikt en daar een half uur gerust, vervolgens de marsch voorgezet en de voorwacht aanbevolen voor zichtig te zijndaar volgens ingekomen berichten boven Laomargo eene versterking in het ravijn wezen moest. Omstreeks 12 uur werd nabij Lao Potah door de voorwacht ge rapporteerd, dat er eene vijandelijke versterking in het front lag en men die trachtte te verkennen. Onmiddellijk daarop werd van voren van de rechterzijde een hevig geweervuur op de kolonne geopend, waarna de voorwacht zich en tirailleur oploste. De kapitein Yan Eersel kreeg daarop last, zich met zijne troepen vooruit te begeven en twee sectiën rechts en tirailleur op te stellen, waarna de vijand door een snelvuur van die zijde verdreven werd, maar nu van de linkerzijde op onze troepen, die de versterking tracht ten te verkennen, een vrij hevig uur opende uit versterkingen, aan den rand van het ravijn gelegen, tengevolge waarvan de luitenant Logeman, die met de voorwacht vooruit wilde gaan, en eenige man schappen getroffen werden. De luitenant Logeman stierf onmiddellijk; de kogel was hem door den hals gegaan en had den grooten slagader gebroken. Nadat het vuur rechts tot zwijgen was gebracht, hield de kapitein Yan Eersel met zijne beide sectiën links aan en kwam daardoor op de plaatswaar de voorwacht zich in het bosch aan den rand van een opengekapt terrein had opgesteld, en waar onze troepen hevig beschoten werden. Het vuur van de linkerzijde en de onmiddellijke nabijheid van het ravijn beletten eene omtrekking links, waarop de expeditiekom- mandant, die inmiddels de koelies, zooveel het terrein toeliet, had laten opmarcheeren, den lea luitenant Yan der Yeen den last zond) met twee sectiën het bosch in te gaanden vijand daaruit te ver drijven en de vijandelijke versterking om te trekken. De marsch van dat troepengedeelte werd door het dichte bosch en door de behoedzaamheid, waarmede voorwaarts gemarcheerd moest wordenzeer vertraagd.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 372