372 stoomschip van voldoende capaciteit voor den overvoer beschikbaar te stellen. Ondanks alle mogelijke krachtsinspanning was het echter niet mo gelijk, zulk een stoomschip eerder dan den volgenden morgen voor het vervoer gereed te hebben. Alstoen gingen aan boord van de stoomboot //Koning Willem III", die ten 10VS uur naar Deli onder stoom ging, over: de 3e, 2° en 6e kompagnie van het 9e bataillon infanterie, respec tievelijk gekommandeerd door de kapiteins H. M. A. J. J. Yoigt, J. H. A. IJssel de Schepper en J. C. G. Logeman en waarbij de luitenants J. A. Woutersz, M. J. NixK. K. A. J. Schneider (2C)W. J. T. Thieme, 'J. T. J. Yan Rijen, D. B. Schaap (3e)K. D. Cochius, J. J. L. A. Stutzer en H. Bendien (6e) waren ingedeeld een detachement artillerie de officier van gezondheid 2e klasse J. Adriani met eenig hospitaal personeel, de luitenant der genie, geplaatst bij het kabinet van den legerkommandant, A. J. J. Staaldie als chef van den staf zou optreden» benevens een adjudant-onder-officier kwartiermeester, een sergeant geweermaker, een sergeant-schrijver en 100 kettinggangers met 5 mandoerstotaal 14 officieren, 339 onderofficieren en manschappen en 105 mandoers en kettinggangers, benevens 24 vrouwen. De chef van den staf had in last te Muntok aan wal te gaan, daar den majoor der Infanterie H. W. C. Van Stuwe op te zoeken en dezen hoofdofficier, die ter vervanging van den luitenant-kolonel Yon Hombracht tot kommandant der expeditie benoemd was, een brief te overhandigen, waarin hem van zijne benoeming mededeeling werd gedaan en waarbij hem tevens werd opgedragenbinnen één uur na ontvangst te vertrekken. In den namiddag van den 20ea September kwam de Willem III op de reede van Muntok aan en bracht de chef van den staf de hem gegeven opdracht ten uitvoer. De majoor Yan Stuwe voegde zich binnen den bepaalden tijd bij de expeditionaire troepen, waarop werd koers gezet naar Riouw, waar de nieuw benoemde expeditiekommandant, in gevolge zijne instructie, met den Resident en, bij afwezigheid van den aannemer van levensmiddelen voor de in het Deiische aanwe zige troepen, met diens gevolmachtigde aboucheerde en waar de officier van gezondheid 2e klasse J. S. Cremer met de eenige dagen geleden van Batavia ter vervanging van zieken en gewonden vertrokken officieren

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 379