30 beteugelen door middel van tijdelijke inhouding der soldij. De tijds omstandigheden gedoogden eene dadelijke behandeling dezer aangele genheid bij het leger niet, terwijl het buitendien wenschelijk werd geacht de beslissing af te wachten van het Opperbestuurzoowel ten aanzien der straf van rietslagen, als omtrent de plaatsing in de 2de klasse van discipline. Kling- en rietslagen. Bij Koninklijk besluit dd. 6 October 1873i no. 24 Indisch Staatsblad no. 237) is met wijziging der artt. 3135 van het reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande, be paald, dat de disciplinaire straf van klingslagen is afgeschaft, en die van rietslagen, tot een maximum van twintig slagen, alleen kan wor den toegepast op manschappen, die bij eenig strafdetachement zijn geplaatst. De Indische Begeering is tevens gemachtigd om voor alle militaire veroordeelden, zooals die in het militair huis van arrest te Willem I, het maximum slagen, dat toegepast kan worden, tot twintig terug te brengen. Naar aanleiding van genoemd besluit is in April 1874 Indisch Staatsblad no. 116a) door de Indische Eegeering bepaald, dat het bestaande strafdetachement voor Europeanen te Klatten zal worden behoudenwaartoe het fort aldaar genoegzame ruimte aanbiedten eene dergelijke inrichting voor Afrikaansche en inlandsche militairen te Ngawi zal worden gevestigd. Schadeloosstelling wegens voor den vijand gedoode of onbruikbaar geioorden officierspaarden. Billijkheidshalve werd in 1874 bepaald, dat aan bereden offieieren, wier paarden voor den vijand gedood of voor verdere dienst ongeschikt worden, eene schadeloosstelling wordt uitgekeerd ten bedrage van de somwaarvoor het paard ingekocht of uit 's lands remonte verstrekt is. Schrijvers- en teekenaarspersoneel. De sterkte van het schrijvers- en teekenaarspersoneel bedraagt thans, volgens de formatie, respecti- velijk 508 en 108 personen. Militaire school te Meester-Cornells. In 1873 werd het examen voor den rang van 2den luitenant der infanterie door 21 élèves met goed gevolg afgelegd, waarvan in den loop van het jaar echter slechts 19 tot officier weden aangesteld, terwijl zulks met betrekking tot de

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 37