373 (zijnde de kapiteins P. C. J. H. Van Dompseler en P. H. Wel ters de le luitenant P. P. Sieverts en de 2e luitenant W. P. Kroesen) en minderen van het lle Bataillon op de Willem III overgingen. De reede van Riouw werd 's nachts ten 12 ure verlaten en de steven gewend naar Singapore, dat in den morgen van den 22eQ Sep tember werd bereikt en waar kolen werden ingenomen. De Willem III kwam in den nacht van 23 op 24 September op de reede van Deli aanterwijl de troepen in den namiddag van den 24en met behulp van 'L. M. stoomschip '/den Briel" debarkeerden en te Laboean Deli onder dak gebracht werden. Daar bevond zich reeds de luitenant-kolonel Von Hombracht, die het koinmando aan den majoor Van Stuwe overgaf en den volgenden morgen vertrok. Naar aanleiding van een van den kominandaut van Soengal ont vangen bericht, dat 4 panghoeloes uit de boven-Battaklanden zich bij den vijand aangesloten en het plan gevormd hadden om over Sembahé naar Soengal op te rukken en van daar uit met de bewoners van laatstvermelde kampong een aanval op het huis des Sultans, en wel licht ook op onze benting te ondernemen, werd onmiddellijk na aankomst van den majoor Van Stuwe bepaald, dat de 6e kompagnie van het 9e Bataillon Infanterie, met de van Batavia gezonden officieren en minderen van het lle Bataillon, dien nacht nog naar Soengal zouden marcheeren. De 3e kompagnie ontving bevel, de op de verschillende onder nemingen aanwezige detachementen infanterie en marine-landingsdi visie te vervangen, moetende de afgeloste officieren en minderen der infanterie zich naar Soengal begeventerwijl de marine-landingsdi visie naar Laboean Deli opgeroepen en daar zij, bij de vermeerdering van de troepen der landmacht, niet langer noodig was ter beschik king van den stationskommandant gesteld werd. De 2e kompagnie, de artillerie en het geneeskundig personeel kreeg last voorloopig te Laboean Deli te blijvenwijl de benting te Soen gal geen genoegzaam logies aanbood. Nadat de aangewezen troepen in den nacht en den morgen van den 25en September vertrokken waren, begaf de expeditiekommandant zich op marsch naar Soengal, dat hij ten 21/8 uur bereikte, een half uur voor de van Laboean Deli gezonden troepen. Onmiddellijk na aankomst gaf hij bevel, dat de 2e luitenant Röpke

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 380