375 het persoonlijk bevel van den kapitein Kroesbeek, zou de versterking in front aantasten. De kolonne Van Der Veen begon op ongeveer 10 minuten van Lao-margo de omtrekkende beweging. Zij marcheerde een tijd lang op het kompas en kwam na verloop van een half uur aan een voetpaddat hier en daar versperd was en waar het avanceeren zeer veel tijd vorderde. Dicht bij Lao-margo gaf de kolonnekommandant den luitenant Soe- terik last, met eene sectie in het ravijn af te dalen en achter de versterking positie te nemen; ook de andere manschappen daalden spoedig daarin af. De hoofdkolonne was ten 6% ure aangekomen op de plaatswaar de luitenant Van Der Veen de omtrekking had aangevangen; daar werd halt gehouden en het terrein voorwaarts verkend, waarbij zich de in- landsche sergeant Salicha St. N<>. 35367 zeer onderscheidde. Een half uur later bespeurde de vijand de troependie met de verkenning bezig waren; hij opende in die richting een geweer vuur, dat niet beantwoord werd en ons ook geen verlies berokkende. De luitenant Moreau ontving den last, met de artillerie en hare bedekking een zooveel mogelijk gedekte stelling te nemen. De hoofdmacht dezer kolonne, onder den luitenant Prager, werd mede zulk eene stelling aangewezen, terwijl de ambulance met bedekking achterwaarts plaats nam. Ten half acht ure bespeurde de kapitein Kroesbeek de aankomst der kolonne Van Der Veen, die de versterking eenigszins op de flank naderde. Een oogenblik te voren had hij den luitenant Moreau bevel tot vuren gegeven. Daar de juiste ligging der versterking hem niet bekend was en hij vreesde *de omtrekkende troepen te zullen treffen, liet hij onmiddellijk het signaal //ophouden met vuren", en daarop dat van //stormender hand voorwaarts rukken" blazen. Beide kolounes begonnen daarop te stormen. Het viel echter niet gemakkelijk de versterking te bereikeneerst moest eene versperring, daarna een met randjoes beplant stuk grond gepasseerd worden. Maar dit hield de troepen niet tegen. Van de hoofdkolonne was de Europeesche sergeant Van Aartsen St. No. 53938 het eerst bij de versperring en daarna bij en in de ver sterking.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 382