388 antwoord, blijkbaar niet zonder gunstig resultaat, daar men korten tijd daarop onder eenige struiken het lijk van een Battak vond. Den 12den October werd het hoofdkwartier van Tandjong Baleh naar Soengei Behilan verplaatst; onderwijs inspecteerde de expeditie- kommandant de versterkingen te Lao-margo en Lao Pottah. Hij beval den kommandeerenden officieren, den weg tuschen beide posten door hunne onderhebbeude manschappen, die daardoor zeer nuttig zouden bezig worden gehouden, in orde te doen maken. De militaire kommandaut te Lao-margo, de le luitenant Tan der Teen, was reeds met het verbeteren van den weg in de nabijheid ■van die plaats begonnen. De expeditiekommandant kwam ten elf ure te Soengei Behilan, te ge lijk met eene kolonne van 50 bajonnetten onder den kapitein Welters, welke dien zelfden morgen van Tandjong Baleh vertrokken was. Bij aankomst kreeg de expeditiekommandant bericht, dat de beide oproerige datoe's zich aan den voet van het gebergte ophielden. Daar hij van plan was, spoedig naar Kadja Ketenanboengan en Tanda Benoea op te rukken en vreesde, dat de datoe's, wanneer ze uit hunne laatste schuilhoeken werden verdreven, de vlucht naar het Lang- katsche zouden nemen, besloot hij, hun den pas derwaarts af te snijden en NamouarassieTimbang Langkat of een tusschenliggend punt te bezetten. De militaire kommandant van Soengal werd met het plan van den expeditiekommandant bekend gemaakt, zoomede de Assistent-Besident van Siakbeide autoriteiten werden verzocht met elkander in overleg te treden omtrent de middelen om de troepen daar op de beste wijze van het noodige te voorzien, terwijl laatstgenoemde meer bij zonder werd uitgenoodigd op te geven, welke plaats naar zijne mee ning dé voorkeur verdiende. Eindelijk werd den kapitein Kroesbeek te Tandjong Baleh, onder toezending van volledige instructiën, opge dragen zich gereed te houden om op eerste lastgeving met eene ko lonne, waaraan de luitenants Tan der Teen en Kroesen moesten worden toegevoegd, naar het aan te wijzen punt op te rukken. In verband met de door hem opgevatte plannen tot voortzetting der operatiënzond de expeditiekommandant op den morgen van den 14,den October aan den militairen kommandant te SoeDgal den last, naar Soengei-Behilan te dirigeeren den kapitein Logeman met het nog ter laatstgenoemde plaats resteerende gedeelte zijner kompagnie, den

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 395