393 boven weg te volgen had, bespeurde dicht bij Radja Ketenanboengan ook een voltooide onbezette koeboe, welke mede aanstonds verwoest werd. Beide kolonnes rusten daarop ter laatstgenoemde plaats uit en keer den na verloop van een paar uur, gedurende welken tijd de Neder- landsch vlag daar wapperde, naar hunne respectieve standplaatsen turug. In den morgen van den 22st™ October vertrok de chef van den staf met een detachement van 25 man onder den luitenant Pon- stijn, zoomede de officier van gezondheid 2e klasse Adriaui, naar Sapoeroeh. Eerstgenoemd officier werd opgedragen, den 23™ naar Panda Be- noea op marsch te gaan met eene kolonne onder den kapitein Welters en, zoo die plaats niet versterkt was, genoemd kapitein namens den kommandaut der expeditie uit te noodigende versterking te Sapoe roeh te slechten en de atappeu met de bezetting naar Soengei Behilan te doen afkomen. In overeenstemming hiermede vertrok in den ochtend van den 23™ eene kolonne van 60 bajonnettenonder den kapitein Welters met de lui tenants Cochius en Röpke en de den vorigen dag van Soengei-Behilau aangekomen officieren, naar Tanda Benoea. Ten 10 ure werd die plaats langs een hoogst nioeielijken weg bereikt. Men vond ze door de bewoners verlaten en voor een der huizen een witte vlag geplant, terwijl twee verwoeste koeboes werden aangetroffen. Nadat de kolonne een uur gerust en ook daar de Nederlandsche vlag gedurende dien tijd gewapperd had, keerde zij naar Sapoeroeh terug. Na een kort oponthoud op die plaats gingen de te Soengei Be hilan te huis behoorende officieren en minderen naar die plaats door, en kwamen daar ten 6 ure aau. De expeditiekommandant had bereids maatregelen getroffen om de beide datoe's, nadat zij zich bij hem gemeld hadden, tot den resi dent te Arendsberg te doen geleiden. Dit zoude geschieden door een detachement onder den luitenant Ponstijn dat met het oog op eventualiteiten te Tandjong Baleh zoude worden versterkt. Tot dat doel was de kapitein Van Dompseler in den ochtend van den 23™ reeds naar die plaats vertrokken. De datoe's kwamen met Soeloeng-Barat en eenig gevolg den 24st™ October te Soengei Behilan en vertrokken, na daar wat gerust en

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 400