395 Het bericht van de aankomst van dien bodem ontving de expeditie- komandant te Laboean Deli, waar hij, op den ochtend van den 6del1 November van Kloempang vertrokken, in den namiddag van dien dag met de overige voor Batavia bestemde officieren en troepen na een uiterst vermoeienden marsch, langs een grootendeels overstroomden en op vele plaatsen bijna oubegaanbaren weg arriveerde. Hij kreeg toen tevens de tijding, dat de in de vorige dagen te Laboean Deli aangekomen troepen reeds aan boord van de //Konin gin Sophia" waren overgegaan, en dat de Kapoeas ten 4 ure naar bui ten zou stoomen om de vertrekkende officieren en minderen naar ge noemd stoomschip, dat op de buitenreede lag, t.e brengen. Ten 9 ure 's avonds was alles over. De //Koningin Sophia" lichtte dien zelfden avond nog het anker en kwam, nadat de majoor Van Stuwe te Muntok was afgezet, in den ochtend van den HH011 November op de reede van Batavia aanwaar onmiddellijk met het debarkement een aanvang werd gemaakt. De rust in het Delische bleef verder ongestoord. Met uitzondering van een detachement van 50 man, onder de be velen van den len luitenant der infanterie J. A. Woutersz, wien de luitenant H. Bendieu werd toegevoegd, benevens de officier van ge zondheid 2e klasse J. S. Creiner en eenig hospitaalpersoneel welke vooreerst nog werden achtergelatenkeerden dan ook de overige troepen den 21steu December naar Batavia terug, waar zij in den ochtend van den 25steu December aankwamen. De verliezen der landmacht gedurende den geheelen veldtocht be droegen Gesneuveld of aan hunne wonden overleden 1 officier, 3 Europeesche militairen en 1 inlandsch militair. Overleden Europeanen. Inlanders. in Mei 1 5 2 7 3 J uni Juli Augustus September October November 2 1 1 totaal 20 Europeanen en 2 Inlanders.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 402