399 a. of het Balische koelies waren die aanvankelijk de kolonne volg denop blz. 131; b. of het niet mooglijk geweest ware, zonder koelies op te rukken, op bladz. 135; c. waarom men van 26 September tot 3 October werkeloos bleef, op bladz. 135 en 136; d. betreffende den marschvorm op 3 October, op bladz. 137; wij gelooven dat de heer Van Vlijmen niet juist is in zijne mededeeling ten aanzien der flankdekking, althans uit de officiëele rapporten is er ons niets van gebleken dat de le en 4e kompagnie daarvoor wer den gebezigd. Eindelijk moeten wij, ten aanzien van de gevraagde bijzonderheden omtrent voeding en verpleging, nog wijzen op het Militair Tijdschrift van 1870, bladz. '149456, waar Dr. Greve zijne opmerkingen dien aangaande heeft doen plaatsen. Eene uitstekend geslaagde compilatie van de bestaande voorschrif ten, waarvan het bezit noodig mag heeten voor allen die met aanbe stedingen te doen hebben. Deze brochure, reeds sedert eenigen tijd uitgegeven, werd ons onlangs ter aankondiging in het Militair Tijdschrift toegezonden. Die aankondiging kan kort zijn; zoowel omdat ons Tijdschrift weinig gelezen wordt door hen, aan wie de belangen van de officieren van administratie der Marine zijn toevertrouwd, als omdat wij buiten staat zijn om te oordeelen, in hoeverre de schildering, die de schrij- De voorschriften op de Aanbestedingen in Nederlandsch-Indïèbijeenverzameld tot 1 Januari 1875 en in zakelijke orde gerangschikt ten dienste van aanbesteders en belangheb benden, door A. E. Winckel, le luitenant kwartiermeester bij het N. I. leger. Batavia, Bruining Wijt, 1875. De positie van den officier van Adminis tratie der Kon. Ned. Marine. Batavia, Brui ning Wijt, 1875.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 406