ver van de positie dier Officieren geeft, geheel inet de werkelijk heid overeenkomt. Te meer zijn wij daartoe nog buiten staat, nu de brochure anoniem is uitgegeven, en dus de schrijver niet met zijn naam borg staat voor de juistheid dier schildering. Wij betreuren dat waar, zooals hier, op waardige wijze de belangen van een korps wor den bepleit, behoeft niemand zijn naam te verzwijgen; en het noe men van des schrijvers naam geeft ongetwijfeld meer gewicht aan hetgeen hij in dergelijke zaken zegt. Indien het al in 't algemeen waar is, dat men niet moet letten op den persoon die schrijft, maar allen op hetgeen geschreven is; waar men meer gezag aan het geschrevene kan bijzetten door zijn naam bekend te maken, wanneer daardoor het doelnuttig te zijn, eerder kans heeft bereikt te wor den, mag men dat, naar onze meening, niet nalaten. Intusschen is het zeker waar, dat de positie van den Adminis tratie-officier bij de Marine thans in geenen deele schitterend mag heeteuhet bewijs vinden wij door het aantal na te gaan, dat suc- cessivelijk in de gelederen van het Indische leger wordt overgeplaatst. Derhalve is verbetering noodig; een korps, dat achtervolgend zijne beste leden verliest, gaat achteruit. Laat ons den wensch uitendat de hier aangekondigde brochure de aandacht der machthebbenden trekt, en dat dezen, voor zoover zij de juistheid der aangevoerde bezwaren erkennen, er toe zullen medewerken om ze in 's lands belang op te heffen. Tiet Journal de la Librahie Militaire. Ieder wetenschappelijk officier zal met blijdschap de verschijning begroeten van het in het hoofd dezes genoemde maandwerk. Eeue hoofdverdienste is de geringe abonnementsprijs {drie franken per jaar). Elk nummer bevat lr eene maandelijksche opgaaf van nieuwe militaire werken, uitge geven in Frankrijk en in den vreemde; 2Ü verslagen over de gewichtigste militaire geschriften 3e eene maandelijksche opgaaf van werken, die, ofschoon zij geene betrekking hebben op de oorlogswetenschapniettemin verdienen ter kennis van den lezer te worden gebracht, zoo als die op het gebied van natuurwetenschap, kunst, letteren, geschiedenis, aardrijksbe schrijving, gelijk ook de kaarten; 4e opgaaf van oude en nieuwe militaire werken, die, tegen ver- 400

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 407