409 ontbering voordeelig, elke moeielijke marsch heeft waarde, en de troepen, geoefend in de lange en zware marschen in Algerie, zijn zoo gehard, dat, zoo zij in Europa gebezigd werden, zij hen zouden verbazen, die hen niet kennen." De heer Yiollet-Le-Duc heeft in het beschouwing genomene Jour nal des Sciences militaires een arbeid doen opnemenBe Vétude de la gêographie et de la topographie dans V'armee, om te bewijzen, dat men in Erankrijk de aardrijkskunde noch beter noch minder goed kent dan in vele andere landen van Europa, maar dat men, om zich te bedienen van de in het studeervertrek opgedane geografische ken nis, reizen en als waarnemer reizen moet, wat wij zelden doendaar wij eerder reizen als liedendie haast hebben om het doel te berei kengaarne spottende met die vreemdelingen, die onophoudelijk in lichtingen vragen en de geringste waarneming zorgvuldig opteekenen. De schrijver meent, dat de militaire wandelingen, die men niette veel herhalen kan, dienstbaar kunnen gamaakt worden aan de waar neming van het terrein; dat het nuttig zou zijn den onderofficieren de eerste begrippen van terreinleer mede te deelen en van de mid delengeschikt om vlug verslag te geven van terreinhindernissen; eindelijkdat de studie der geologie voor den officier noodig is. Ziedaar een en ander uit de eerste maandelijksche aflevering van het nieuwe journal de la Librairie militaire. Gaan wij wat vlucht iger de volgende afleveringen na. Februari-ajlevering. Uitgekomen werken in Januari 1875, o. a. Brackenburg, The Ashanti war. A narrative, prepared from the of ficial documents. Drake, Life and correspondence of Henri Knox, Major-general in the American revolutionary war. Johnston, Narrative of military operations during the late war between the states. Kuhn (Eeld-Mar.-Lieut. Er. von), Der Gebirgskrieg. Er. 12,50. Reade, The story of the Ashantee campaign. Schmidt, Die Expedition gegen Chiwa in 1873. Er. 8. Snape, The Ashantee war. Yillacrosse, Yingt ans en Algerie. Er. 3,50. In de rubriek Compies rendus wordt met den hoogsten lof gespro ken van Bailly's Fortification passagere. (3 Er). April aflevering. Uitgekomen boeken in Maart o. a.:

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 416