410 Extrait du cours spécial sur les ponts militaires et Se passage des rivièresapprouvé par le ininistre de la guerre (1 Er). Zeldzaam geworden werken, te koop bij den uitgever Dumaine, o. a.: Histoire du siége de Pondichéry (1748), par Meusnier de Querlon. Nouvelle edition, par de Rostaing, 1766. (31/2 Er). In de Comptes renclus wordt vermeld Les armées francaise et étrangeres en 1874 (31 Er). Men vindt daarin een verslag van den tocht naar Atjeh. Mei-aflevering. Uitgekomen boeken in April o. a.: Knollys, Incidents of the China war of 1860, compiled from the private journals of the late general Sir Hope Grant (15 Er). Zeldzaam geworden werken: Recueil de pièces sur l'Algérie (van ClauzelBrossard, HainElandin, enz). 6 Er. Daarna volgt een catalogus van overdrukken van artikelenver schenen in het Journal des Sciences militaires1872, 1873,1874 et 1875, ook te koop bij Dumaine, waaronder de hier boven her dachte van Villenoisy, Lasserre, Doctor M.Hardy, enz. Juni-aHevering. Zeldzaam geworden boeken o. a.Hackett, Rela tion de 1'expedition partie de 1'Angleterre en 1817 pour joindre les patriotes de Venezuela, suivie d'observations sur la manière de faire la guerre. 2^ Er. Uitgekomen werken in Mei de Valbezen, Les Anglais et 1' Inde (15 fr.)een verhaal van den jongsten opstand der Sipaers in Britsch-Indië. Le major Fridolin heeft sinds het schrijven van zijn eerste werk Les Anglais et V Inde groot vorderingen gemaakt. Wij zullen aan zijn jongste boek slechts het volgende ontleenen Twee officieren, Hodson en Mac Dowel, gaan, na de inneming van Delhi, met vier van de hunnen, dus zes in het geheel, op twee uren afstands van die stadte raidden van tallooze vijandelijke sol daten, drie leden der keizerlijke familie opvorderen zich onvoorwaar delijk over te geven. Deze geven zich over, de stoet stelt zich in beweging, maar de menigte trilt als de woedende golf; verscheidene malen houdt Hodson stil en doet haar teruggaan, maar zij trekt weer voorwaarts, zwelt aan en wordt dreigender en dreigender. De Engelsche majoor vreest den tijd niet te hebben zijne gevangenen in de stad te brengen; zij zullen hem ontwrongen worden. Wat te doen? //Ik geloof, dat het maar beter is ze hier van kant te maken", en zonder zich te bekommeren over het gevaar dat hij loopt, doet

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 417