34 Nog is aangenomen het welwillend aanbod vau den heer E. Krupp te Essen, om een stalen bergkanon van nieuwe samenstelling, met toebehoorenbenevens eene zekere hoeveelheid munitie voor proeven ter beschikking van het Indisch Bestuur te stellen. Met de aanschaffing van zwaar geschut voor kustverdediging is een aanvang gemaakt; zes getrokken ijzeren kanonnen van 24 c. m. met affuiten, munitie enz. zuilen in het begin van 1875 worden afgeleverd en verzonden. Proef- en schietvelden. Op de begrooting voor 1874 werd een post van f 75,000 uitgetrokken voor den aankoop van een terrein, bij Adiredjo gelegen, voor praktische oefeningen der artillerie en voor de oprichting van een kampement. Volgens de Indische voor stellen zou, nadat dit nieuwe proefveld in gebruik was genomen, het proefveld te Tjikarang vervallen. Latere berichten evenwel deden zien dat op het behoud van een proefveld in de 1<= militaire afdee- ling werd prijs gesteld; omtrent dit punt zijn nadere inlichtingen gevraagd. Artillerieschool te Weltevreden. Het aantal éléves op deze school bedroeg ultimo December 1872 9; sedert zijn bijgekomen 2 en af gegaan 2 élèves, waarvan 1 tot officier bevorderd en de andere op verzoek ontslagen werd. Het aantal élèves bedroeg dus ultimo December 1873 weder 9. Beziging van militairen aan s lands werken. De omstandigheden verhinderden in 1873 om veel gebruik te maken van militairen bij den bouw en het onderhoud van landswerkenintusschen werd wegens de te dier zake opgedane ondervinding het aantal werkuren tot op vijf per dag verminderd. Geniewerken, huisvesting der troepen, enz. Omtrent de verdedi gingswerken tegen een buitenlandschen vijand valt over 1873 en de eerste helft van 1874 het onderstaande mede te deelen. Met de uitvoering van de te Batavia onderhanden genomen strand- verdedigingswerkenwaarvan alleen nog de Angkeh-batterij moet opgeworpen worden, werd niet voortgegaan, omdat de voorgenomen en thans in uitvoering zijnde waterstaatswerken aan de Bacherachts- gracht het noodzakelijk maakten om, alvorens met de werkzaamheden

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 41