35 aan de batterij Angkeh een aanvang te maken, na te gaan welken invloed de genoemde waterstaatswerken op de Angkeh-rivier zullen uitoefenen. Bij Koninklijk besluit, dd. 11 Januari 1873, n0. 10, werd mach tiging verleend tot de opheffing van de maritime positie van Onrust, met bepaling dat de batterijen en torens op dat eiland geslecht en opgeruimd zullen wordendoch dat men zich ten opzichte der torens op de andere eilanden, voor zooverre zij niet tot andere doeleinden gebezigd kunnen worden, zal bepalen tot staking van het jaarlijksch onderhoud. Tegen de door het departement van oorlog ingediende definitive plannen voor de strandverdediging van Samarang zijn zoowel in Indië als hier te lande bij de Begeering bedenkingen gerezen, die aanlei ding hebben gegeven om van de daarbij voorgestelde bevestigingswijze voorloopig af te zien. De in het vorig verslag bedoelde plannen voor de verdediging van de oorlogshaven Soerabaja zijn aan de kommandanten van zee- en landmacht voorgekomen te veel middelen, zoowel aan personeel als materieel, te vorderen. De Indische Eegeering heeft voorgesteld de te dezer zake te nemen beslissing uit te stellen. De werkzaamheden aan de batterij op de landtong te Tjilatjap werden voorloopig gestaakt,'nadat het Opperbestuur aan de Indische Begeering het verlangen had te kennen gegeven, dat de kustbatterij op de eenvoudigste wijze zou worden voltooid en dien ten gevolge nadere overwegingen omtrent de verder volgen werkwijze noodig waren voorgekomen. Van de verdedigingswerken tegen een inlandschen vijand zijn, sedert de opgaaf in het vorige verslagnog vervallen de redoute fort Hoorn te Piilauw en het blokhuis fort Botterdam te Larike (resi dentie Amboina)mitsgaders de redoute Padang Pandjang (Sumatra's Westkust). Voorts werd machtiging verleend om, na de voltooiing en het be trekken van het nieuw militair etablissement te Telok Betong (Lam- pongsche distrikten), de tot het oude etablissement behoorende en niet meer te gebruiken gebouwen op te ruimenen tevens bepaald dat men de aarden omwalling van de oude versterking niet meer zal onderhouden. De in 't belang der gezondheid noodige verbeteringen aan gebou wen werden volgens de in 1871 aangenomen beginselen voortgezet.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 42