36 Ten behoeve van de gewone legervoorziening werd aan eenige nieuwe werken voortgebouwd of werden andere onderhanden genomen. Aan het in de jongste verslagen vermelde beginsel, om de troe pen zooveel mogelijk te legeren in gezonde plaatsen, kon in verband met de tijdsomstandigheden nog geen uitvoering gegeven worden. Alleen werd, in verband ook met de hieronder nader te behandelen gedeeltelijke ontruiming van de vesting Willem Ite Kedong Kebo begonnen met het bouwen van temporair logies voor een half batail- lon infanterie, terwijl voorts is bepaald, dat te Magelang een tem porair kampement voor een bataillon infanterie zal gebouwd worden. Tot den aankoop van het daarvoor benoodigde terrein is reeds mach tiging verleend. Overigens wordt de overbrenging van de troepen naar de binnenlanden van Java zooveel mogelijk voorbereid, en wordt, onder anderen, onderzocht in hoever het mogelijk is een bataillon infanterie te Buitenzorg te legeren; terwijl voorts bij het departe ment van oorlog de vereischte projecten in [behandeling zijn, ten einde uitvoering te geven aan het voornemen om te Patjet (residentie Soerabaja) troepen te legeren, waarvoor bij de begrooting voor 1874 reeds gelden zijn toegestaan. Ten laste van de fondsen toegestaan voor de tweede expeditie tegen Atjehwerd te Padang een tijdelijk logies gebouwd voor de daar verzamelde infanterie der le brigade en voorts aan het hospitaal al daar de noodige uitbreiding gegeven, terwijl te Meester-Cornelis een tijdelijk kampement werd opgericht, met het oog op de behoefte aan meerdere ruimte, ontstaan door de uitzending van buitengewone sup pletie in 1874. Voorts werd, ten laste van dezelfde fondsen, op eenige posten in Noord-Sumatra waar, in verband met den oorlog tegen Atjeh, de garnizoenen tijdelijk zijn uitgebreid het vereischte tijdelijk logies bijgebouwd en het defensief vermogen dier versterkingen verhoogd. De commissie, in het jaar 1872 ingesteld ter beoordeeling van de bruikbaarheid der vesting en kampementen te Ambarawa, in verband met de aldaar voorkomende aardbevingen, kwam in haar voorloopig rapport tot de conclusie, dat in het voortdurend bewonen van vesting en kampementen, al mocht er dan ook geen quaestie van zijn ze verder uit te breidenvooreerst geen gevaar behoeft gezien te worden, mits men slechts de verdieping van het centraal reduit ontruime en eenige voor de veiligheid noodzakelijke voorzieningen aanbrenge. Dien overeenkomstig werd dan ook een aanvang gemaakt met de noodige

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 43