462 dat herinneren en vermanen beteekent. Dat die pseudoniem juist gekozen is, lijdt geen twijfel. Het boek dient tot herinnering aan de behartiging der belangen van het Indisch leger; tot vermaning om die belangen niet uit het oog te verliezen. Wij behoeven niet te zeggen dat wij het werk van //Monitor" met ingenomenheid aankondigen en bespekenen onze lezers, wij zijn er van overtuigd, deelen die ingenomenheid. Het opstel over de Indische brigade, dat in den vorigen jaargang van dit Tijdschrift voorkwam heeft toch den besten indruk achtergelaten en een goed denkbeeld gegeven van de degelijke wijze, waarop de schrijver gewoon is, zijn onderwerp te behandelen. Zijn wij het daarom eens met alles wat de schrijver zegt? Neen; maar voorzeker wel met veelen wij kunnen het best onze waardee ring van zijn arbeid toonen door althans een gedeelte daarvan aan eene eenigszins uitvoerige bespreking te onderwerpen. Wij zullen daartoe de twee opstellen kiezen, welke aan de lezers van het Mili tair Tijdschrift nog niet bekend zijn, n. 1. die over //een generalen staf voor het Indische leger" en over //eene Indische kadettenschool." Moge onze bespreking er tee bijdragendat het boek in veler handen komt, waartegen de voor Indië zeer laag gestelde prijs f 2,50) wel geen bezwaar kan zijn. Het opstel over een generalen staf vangt aan met eene degelijke uiteenzetting van de werkzaamheden, welke, zoo in vredes- als in oorlogstijd, dien staf zijn opgedragen. Uit de opsomming dier werk zaamheden kan, in de eerste plaats, worden afgeleid, hoe dringend nood zakelijk voor elk behoorlijk georganiseerd leger en niet het minst voor het Indischeeen generale staf moet worden geachtin de tweede plaats springt het, bij lezing van de plichten welke op den stafofficier rusten, in het oog, hoezeer bij de tegenwoordige orga- satie van den Indischen generalen staf te kort is gedaan aan de eischen, die men aan zoodanig lichaam moet stellen De tactische werkzaamheden bestaan in de leiding der troepen op marschenbij positiën en in gevechten met den opperbevelhebberin het doen van tactische verkenningen, in vereeniging met officieren van alle wapens. De strategische werkzaamheden zijnhet onderzoek naar de wegen die voor operatie- en communicatielijnen geschikt zijn; de verken-

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 469