39 Het is nog onzeker of dit totaal incompleet van 21 minderen gedurende 1874 aanmerkelijk verminderen zal; men vleit zich echter dat het corps pupillen te Gombong binnen kort een viertal élève- opnemers zal opleveren, die, bij wijze van proef, bij den topogra- phisehen dienst zullen worden ingedeeld. Administratie. Met de herziening der comptabele en administra tive bepalingen voor het leger en de vereenvoudiging daarvanwaar mogelijk, is door de commissie tot samenstelling van een nieuw regle ment van administratie ook in 1873 voortgegaan. Aan het in 1872 reeds verschenen gedeelte (instructie voor de administratie bij compagniën en detachementen) werd een tweede deel toegevoegd, door de uitgave en invoering op 1 Januari 1874 van eene instructie voor het voeren der administratie over gelden, vivres en fourrages bij corpsen en garnizoenen, en eene instructie voor het beheer der uitgaven voor geniewerken. Een groot deel der tarieven voor de betalingen en verstrekkingen, met de daarbij behoorende bepalingen omtrent berekening, enz., werd bovendien herzien, terwijl almede nieuwe voorschriften voorliet beheer der militaire nalatenschappen werden ingevoerd. Tractementenenz. der officieren en der militaire ambtenaren. Hen Ist™ Januari 1874 trad de verhooging der tractementen van officieren en militaire ambtenaren in werking, waarvoor bij de be grooting de noodige gelden waren toegestaan. Tevens werden eenige tarieven voor schadeloosstellingen herzien. De meerdere uitgaaf, door de nieuwe maatregelen veroorzaakt, bedroeg in het geheel 444 954. Soldijen der mindere militairen. De verhooging der soldijen bij het kader is nog niet toegepast, daar de bepaling, dat die verhoo ging alleen ten bate zou komen van hen die twee jaren in een rang bij het kader gediend hebbenin Indië belemmerend werd geacht voor de administratie bij het leger, Dien ten gevolge is de zaak nader aan de overweging van het Opperbestuur onderworpen. Spaarkassen. Volgens het jongst geverifieerde verslag van het militair spaarfonds werd op het einde van 1871 daarvan gebruik gemaakt door 424 personen met een gezamenlijk te goed van f 34 827,92.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 46