467 majoors, ter beschikking van den chef van den staf, die op reis ge zonden konden worden om in een gewest of in een militair komman dement geheel bekend te worden met de détails van al datgenewat in dat gewest uit een militair oogpunt van belang is; die beschikbaar zijn voor den stafdienst bij expeditiën. Voorts is het onzes inziens van het hoogste belang, dat alle be trekkingen bij den generalen staf niet bepaaldelijk aan één rang verbonden zijndat alle daarbij geplaatste officieren in den naastvol genden rang in hunne functie kunnen blijven continuëereu. Een kapitein, instructeur van den stafschool bij voorbeeldzal eerst goed instructeur zijn als hij die betrekking eenige jaren heeft waar genomen; hij moet daarom ook als majoor die betrekking kunnen behouden. Voor den chef van het topographisch bureau en het overig personeel is zulks hetzelfde geval. Wordt nu bepaald, dat de stafofficieren altijd gelijke promotie maken met hun, in bevordering den gelukkigsten, tijdgenoot van alle wapens van het leger, dan zijn, juist door eenige speling in de rangen toe te laten, de belangen van den dienst van den Generalen staf en die van de daarbij ge plaatste officieren het beste gewaarborgd. Wij zouden dus wenschen, als minimum: 1 kolonel, chef; 1 luitenant-kolonel, sous-chef, 1 majoor, directeur van den stafschool, 1 de militaire verkenningen, 1 het topographisch bureau, 4 kapiteins, leeraren aan den stafschool, 2 op het bureau van den chef; 1 der mil. verkenningen 1 n topographisch bureau, 6 chefs der opnemingsbrigades, 10 ter beschikking van den chef; en, als maximumvoor allen den naastvolgenden hoogeren rang. In totaal dus 27 officierenongerekend de gedetacheerde luitenants bij de stafschool en den topographischen dienst en het bij dezen in gedeeld mindere personeel. Het is onze overtuiging, zonder dat wij nu juist aan de cijfers hechten, dat eene organisatie van den generalen staf in dezen geest noodig is en dat, zonder deze, die organisatie zal zijn half-werh. Een paar stafofficieren voor Celebes, twee voor Sumatra's Westkust

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 474