40 Gedurende dat jaar werd ingelegd f 25 333,25 en terug gevor derd f 13 358,75°, zijnde respectivelijk f 13 500,99 en f 4398,99° meer dan in 1870. De ook reeds in den loop van 1870 waargenomen stijging van liet fonds moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de gunstige bepalingen omtrent de uitbetaling van het geldswaardig bedrag van die klein-equipementstukkenwelke niet in natura worden verstrekt- Kleeding en uitrusting van het leger. Bij de eerste expeditie tegen Atjeh werden aan de te velde trekkende troepen onder an deren slobkousen, broodzakken en kappen voor kwartiermutsen uit gereikt. Ten gevolge der bij die expeditie opgedane ondervinding werd eene wijziging dier voorwerpen noodzakelijk geacht. Met die gewijzigde modellen zijn proeven genomen bij de troepen der tweede expeditie. Ook zijn aan een klein gedeelte der expeditionaire troepen me degegeven blauw baaien borstrokkenten einde te kunnen beoor- deelenin hoever deze kleedingstukken geschikt zijn om de thans bestaande kapotjassen te vervangen. De beproeving van het uit Australisch leder vervaardigde schoeisel wordt voortgezet. Gunstige berichten aangaande den gezondheidstosstand der Engel- sche troependie aan de expeditie ter Kuste van Guinea deel namen hebben het wenschelijk doen oordeelendoor tusschenkomst onzer legatie te Londenmodellen van kleeding en uitrusting dier troe pen uit Engeland te ontbiedenopdat de militaire autoriteiten in Indië de gelegenheid zouden hebben om te onderzoeken of, en zoo ja, in hoeverre, navolging dier EDgelsche modellen voor het Indische leger nut zou hebben. De bedoelde artikelen zijn onlangs uit Lon den aan het Departement van Koloniën ontvangen. Kazerneering. Als beginsel werd aangenomen om de Afrikaansche Amboinesche en inlandsche onderofficierenzoo daartoe gelegenheid bestaat, afzonderlijk te doen wonen. Voeding. De in het vorig verslag vermelde proeven met erwten worst, zoo mede de proefnemingen met het uit Australië ontvangen cornedbeafwerden voortgezet. Deze laatste vleeschsoort heeft tijdens

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 47