503 «-of voor den duur des krijgs" alleen sloeg op het geval dat de oorlog eerder geëindigd mocht zijn, zoodat dan hun diensttijd verkort zoude worden. De officieren daarentegen zagen in die woorden de toestemming, om minstens drie jaren, en langer indien de oorlog langer duren mocht, onder de wapens te blijven. Deze taalkundige strijdvraag deed bijna bloed stroomenmen moest zich onderwerpen aan de eischen der vrijwilligers, en hun uitleg werd voor vast aan genomen. Maar de slag, aan de krijgstucht toegebracht, was hevig en deed langen tijd zijn invloed gevoelen. Onrechtvaardige ijverzucht, kleingeestige naijver spaarden de dap perste soldaten van den onafhankelijksoorlog niet; maar zij komen in alle tijden en alle landen voor, en de Amerikanen bleven niet achter om hendie er de slachtoffers van waren geweestschadeloos te stellen door plotselingeu ommekeer in de meening des volks. Ondanks de gebreken hunner organisatie, waren de Amerikaansche soldaten bezield door dien oprechten en vurigen hartstocht, die de mannen en de groote volken tot het doel drijft; daardoor schaarde de overwinning zich eindelijk van hunne zijde. Naarmate de inspanning van het volk grooter geweest was, des te onweerstaanbaarder was de reactie. Na zooveel opofferingen voor het algemeen belang, hernam de plaatselijke geest van onafhanke lijkheid zijne macht. De herinnering aan de geregelde troepen der Engelschen, de behoefte aan bezuiniging en de algemeene afmatting deden van alle zijden de opheffing van het nationale leger eischen. Verlost van het gevaar, dat haar vereenigd had, beijverden de oude koloniën zichom zich te ontdoen van alle lastendie het meest noodzakelijk waren voor haar nieuw bestaan zij hadden onophoude lijk onderlinge twisten, die haar op den duur de achting van hare grootste voorstanders in Europa zouden doen verliezenenafgun- stiger nog van de centrale macht, lieten zij deze geenerlei gezag, geenerlei middel tot handelend optreden. Dit was de gulden tijd van de States Rightsof //rechten der Staten", waarvan de verde- diging later tot voorwendsel diende voor den opstand van 1861. Onder dezen noodlottigen invloed verdween van lieverlede het leger der Vereenigde Staten: de bewaking van de lange grens van Kanada en van de Indiaansche stammen werd toevertrouwd aan de militie van eiken Staat, en, in 1784, zag het nationale leger zich terug gebracht tot het bespottelijk cijfer van 80 officieren en minderen Toen oprechte, vaderlandslievende mannen Amerika van den slech-

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 510