Galtons verhandeling, heeft punten doen uitkomen, die het van belang is in het licht te stellen. Allen zijn het in de Engelsche vergadering eens geweest om het groote voordeel te erkennen, dat kleine hospitalen, uit het oogpunt der gezondheid, hebben boven groote. Dr. James Simpson heeft naar zes duizend gevallen van amputatie, de volgende vergelijkende tabel opgemaakt: Groote hospitalen te Parijs400 tot 600 300 150 25 60 18 tot 14 11 in Engeland. Hospitalen in de Engelsche graafschappen, minder dan150 Dezelfde hospitalen25 Kleine veldhospitalen Afgezonderde kamers: Gewone praktizijns Geoefende chirurgijns De Engelsche heelkundigen hebben dus gelijk met zich te ver klaren voor den bouw van kleine paviljoenen en voor de afscheiding van de zieken en de gekwetsten. In alle nieuwe Britsche hospitalen is de capaciteit der zalen voor elk bed vastgesteld geworden op 50 tot 55 teerling-meters voor de gekwetsten met zwerende wonden en voor de kraamvrouwen, en op 150 teerling-meters in tijden van epidemie. De tuschenruimte der bedden moet eveneens in aanmerking komen. De luchtverversching moet krachtig zijn. De voordeelen der afscheiding van de zieken vloeien genoeg voort uit het volgende feitin de hospitalen voor bevallingen te Parijs is de sterfte gemiddeld tachtig vrouwen op de duizend, terwijl zij de bij de bevallingen te huis gemiddeld slechts vijf op de duizend is. De heer Douglas-Galton heeft nog eenige uitkomsten doen kennen, die uitsluitend te danken zijn aan den invloed van eenvoudige ge zondheids-maatregelen, door de zorg der gezondheids-commissarissen van het leger ingevoerd in de kazernen van Engeland en van zijne koloniën en overzeesche bezittingen. Van 18o7 tot 1846 bereikte het gemiddelde der sterfgevallen in de 634 van de hospitalen. Getal bedden. Sterfte op 100 geamputeerden. 300 60 40

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 641