KROESEN Hoe gaarne hadden wij gewenscht, dadelijk nadat de generaal Kroesen ten grave was gedragen, zijne daden, op eene hem waardige wijze, in het geheugen van onze lezers terug te roepen Hoe gaarne hadden wij reeds eerder den man herdacht, die allen ten voorbeeld is geweest in liefde voor zijnen stand en voor het Indisch leger, in trouwe plichtsvervulling, in dapperheid en energie! Verschillende omstandigheden hebben samengewerkt, om ons tot uitstel te dwingen. Gaarne hadde'n wij het leven van den braven generaal nauwkeurig en uitvoerig beschreven, al ware 't slechts als een daad van piëteit jegens den gewezen chef, aan wien ook het Militair Tijdschrift zooveel te danken heeft gehad. Slechts gedeel telijk zijn wij kunnen slagen in de verzameling van de gegevens voor ons doel; maar wij rneenen thans niet langer te mogen toeven, om, zij het dan kort en onvolledig, in herinnering te brengen, wat de generaal Kroesen voor ons leger is geweest. "Willem Egbert Kroesen, zoon van Erans Kroesen en Cornelia Valk, den 7 den Eebruari 1817 te Groningen geboren, werd reeds in zijn jeugd met het soldatenkleed getooid. Nog geen 12 jaar oud (14) Januari 1829) trad hij vrijwillig als fuselier voor oubepaalden tijd in dienst; bij de verdediging der citadel van Antwerpen (1330'32) onderging hij, met zijn vader, die bij het Nederlandsche leger als officier diende, den vuurproef. Op 15-jarigen leeftijd werd hij ver sierd met het Metalen Kruis en met de Medaille voor de citadel van Antwerpen. 1

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 8