DE BURGEROORLOG IN DE „VEREENIGDE" STATEN. Vervolg en slot van lladz. 306). Het Congres, steeds zorgende, dat de bataillons van een zelfden staat in eeue brigade werden ingedeeld, 'behield zich de formatie der legers, de bevestiging in de mindere rangen en de benoeming van den generalen staf voor. Het leger telde aanvankelijk 88 bataljons van 750 man; de organisatie en het daarvoor bepaalde kader zoude van kracht blijven zoo lang de oorlog duurde. Maar men kon geene verbintenissen voor een zoo onbepaalden tijd verkrijgen, en men moest ze aanvankelijk tot één jaar bepalen. Doch de moeilijkhedendie men had trachten te vermijden, deden zich spoedig weder voor. Om de reëngagementen aan te moedigen, werd de soldij verhoogd en beloofde men handgeld bij de indiensttreding, en een stuk land bij het verlaten van den dienst. Te vergeefs wees Washington de gebre ken van dit stelsel aan, die een koopmansgeest opwekten onderhen, die het edele en strenge soldatenvak hadden gekozen. Men had mannen noodig; en de staten, de impopulariteit der conscriptie vree- zende, stelden hunne aanbiedingen nog hooger dan die van het Con gres. Daaruit volgde, dat het lokaas eeuer nieuwe premie de vrij willigers de gelegenheid deed zoeken om zich te reëngageerenmet verkorting van den diensttijd. Men had eindelijk van hen eene ver bintenis verkregen //voor drie jaren of voor den duur des krijgs." De drie jaren eindigden den lste Januari 1781; de oorlog scheen nog ver van geëindigd. De soldaten van Peunsylvanië beweerden, dat zij slechts voor drie jaren verbonden waren, en dat de bepaling

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 509