636 die, welke men door gezondheidsmaatregelen kan bestrijden, waren dus afgenomen in rede van 50,2 op 1000. In Frankrijk is de invloed der zorg voor de gezondheid van den soldaat niet minder merkbaar geweest, gelijk blijkt uit de volgende tabel (Op 100 man). 1816—184.8. 1863—1864-. 1866. Binnenland. Binnenland. Binnenland. 19,4 9,11 10,28 Algerië. Algerië. Algeriè. 16,7 17,06 11,95 Dat zijn de feitenbijeengebracht door den generaal Morin in zijn verslag over den arbeid van den heer Douglas-Galton. Het besluit, dat de heer Morin uit deze feiten trekt, is, dat men de door den Britschen geneeskundige gestelde beginselen moet verspreiden en voor deze beginselen al de zorg inroepen van hen, die belast zijn met voor het welzijn van den soldaat te waken. Men heeft geziendat de heer Douglas-Galton voor kleine hospi talen is. Zijne meening komt overeen met de beslissing van den gemeenteraad te Parijs, die het getal zieken verminderd heeft, dat in het nieuwe Hotel-Dien mag worden opgenomen. D. Torpedo-booten. De heer A. Sedgwich Woolley, lid en secretaris van het Instituut van scheepsbouwkundigen in Engelandgaf onlangs in eene vergadering van dat genootschap een belangrijk verslag van den aanval van vijandelijke schepen middels torpedo-bootendie speciaal voor dezen onderzeeschen oorlog zijn ingerichten voorzien zijn van in den regel aan den boeg bevestigde boomen, aan welker uiteinde de vernielende projectielen zijn aangebracht. Dergelijke booten zijn tegenwoordig bij vele vreemde natiën inge voerd weshalve wij het niet van belang ontbloot achten, in korte trekken den oorsprong en de geschiedenis van deze wijze van onder zeeschen oorlog mede te deelen. Het eerste denkbeeld van een aanval middels booten, die speciaal waren ingericht tot het voeren van een torpedoschijnt uitgegaan te zijn van kapitein David Bushnellte Connecticut'omstreeks 1775, ALGEMEENE STERFTE IN HET FRANSCHE LEGER.

Militair Tijdschrift | 1875 | | pagina 643