94 dienen hooger schatten dan het voordeel, voor uw werk eene ruimere betaling te erlangen. De achting en het aanzien, die het deel zijn van den soldaat, wiens leven verloopt onder plichtsbetrachting en op offeringen, zijn meer benijdenswaardig dan de zelfvoldoening, welke rust en fortuin kunnen schenken. Gij moet dus niet verwachten Mijne Heerendat ik degenen onder U zal ondersteunen of aanmoe digen, die het leger zouden willen verlatenhetzij wegens ondervon den teleurstelling, hetzij om persoonlijke belangen. De rol van den genie-officier is in de onzijdige staten bijzonder gewichtigomdat deze geheel voor de verdediging zijn georganiseerd. Het is daarom 's lands belang, dat alleen de meest geschikte en waardige personen tot de hoogste rangen opklimmen. Om de Regee- ring in de bereiking van dit doel te steunen, zal ik streven naar onpartijdigheid, naar vermijding van vooroordeelennaar ontoeganke lijkheid voor vreemde invloeden of persooulijke genegenheid. Ik neb U het voorbeeld van toewijding tot den arbeid Sfegeven en zal dat ook verder doen.' Wat ik van U zal verlangen, zal ik ook mij-zei ven tot taak stellen. Aldus tot hetzelfde doel met ijver samenwerkende en elkander wederkeerig ondersteunende, zullen wij den goeden naam van het Belgische genie-korps handhaven, en eer vol onze plichten vervullen als staatsburgers en als soldaten." Het nut van duurzame versterkingen. Evenals vóór 1870, hebben na dien tijd, zij het ook in mindere mate, sommige militairen, die den vestingoorlog slechts oppervlakkig hadden bestudeerdlevendig de uitgaven bestreden die voor den bouw van nieuwe versterkte plaatsen werden besteed. Ofschoon het gewicht van deze thans wel boven alle twijfel verheven is, meenen wij dat onze legers de volgende bladzijden, die het slot vormen van de defense de Sebastopol" van den generaal Todleben, met belangstelling zullen lezen. «doen de oorlog in de Kriin geëindigd was, hebben velen de mee- niug geuit, dat het voorbeeld der verdediging van Sebastopol afdoende had bewezen, dat het onnoodig was, in vredestijd zware geldsommen te besteden aan den bouw van permanente versterkingen. Deze meeniug rust op geen enkelen goeden grond, want Sebastopol's verdediging heeft juist het tegendeel aangetoond. Indien Sebastopol in vredestijd ver sterkt geworden ware, zouden waarschijnlijk de vereenigde mogendheden

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 101