HET 1TALIAAME LEGER GEDURENDE M CHOLERA VAN 1867, Edmondo De Amicis Men hoopte in Italië, tegen het eind van 1866, dat de cholera, die in verscheidene provinciën gewoed had, het volgende jaar niet weder zou verschijnen. Zij brak echter in tegendeel weer uithard nekkiger en vreeselijker dan ooit, maar inzonderheid toonde zij zich schrikwekkend op Sicilië. De plaag vertoonde zich sinds de eerste maanden van 1867 in de omstreken van Agrigentum of Girgenti en de haven van Empedokles, van waar zij zich weldra door het geheele gewest verspreidde. DOOR Het hier volgend opstel, voor liet Militair Tijdschrift uit de Bibliotlièque universelle et Revue Suisse van Juli en Augustus 1875 vertaald, was voor de pers gereed, toen de eerste exemplaren in Indië aankwamen van de Schetsen uit het krijgs mansleven van Edmondo De Amicis (Haarlem, J. M. Schalekamp), waarin eene andere vertaling voorkomt, zoo van dit stuk als van //De recruut", ten vorigen jare in het Militair Tijdschrift geplaatst. Aanvankelijk hebben wij geaarzeld, dit opstel nu nog in ons tijdschrift op te nemen. Doch wij moesten instemmen met de meening des vertalers, dat die opne" ming zou kunnen strekken om het boek meer bekend te maken ook bij het Indische leger; en de overtuiging te vestigen dat de uSchetsen uit het krijgsmanslevenuit stekend geschikt zijn tot opwekking van krijgsmansgeest; dat zij niet mogen ontbre ken op de leestafels onzer militaire kantines, in de bibliotheken onzer hospitalen en op de korpsscholen. Mocht dat doel worden bereikt, dan liad ook de opneming thans, in dit tijdschrift, ontwijfelbaar nut en zouden ook wij wellicht nog iets bijdragen tot de vervulling van den vurigsten wensch van Edmondo De Amicis: dat men den soldaat leere liefhebbenen dat hij van harte soldaat zij" Red.

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 148