171 stukken, 38400 man infanterie en 8262 ruiters, en in Bombay 1083 stukken, 32770 man infanterie en 9330 ruiters. Kaschmir onder houdt 18436 man infanterie, 1400 ruiters en 98 stukken. De groo- tere staten hebben hunne eigene geschutgieterijen en fabrieken van draagbare wapenen en buskruit. De strijdmacht van Nepal bestaat uit 27 regelmatig georganiseerde en op Engelsche wijze afgerichte regimenten en 2000 artilleristen; deze armee kan gemakkelijk, met goed gevormde personen, verviervoudigd worden. Zij is met goede, in het land-zelf vervaardigde geweren uitgerust. Nepal bezit eene geschutgieterij, waar 12- en 18-ponders gegoten en met stoom werktuigen geboord worden. Volgens een bericht van Lord Napier waren in 1870 reeds 400 dergelijke stukken aanwezig. De correspondent van een Indisch blad schrijft uit Hyderabad, dat hij kort geleden de troepen der iulandsche vorsten van 1 tot 5VS uur had zien defileeren, dat deze eene voortreffelijke houding hadden, dat de cavalerie goed bereden en evenals die van een geregeld leger uitgerust was. De infanterie was ongeveer 14000, de cavalerie 3000 man sterk. Over de sterkte der artillerie, zoo meldt hij, kan ik geene nauw* keurige cijfers geven, doch zij bestaat uit drie bataillons. Het is buiten twijfel, dat eene aanzienlijke macht elk oogenblik tegen ons kan optreden, en bovendien zijn er nog meerdere troepen, welke door betrekkingen van den vorst onderhouden wordendoch niet mede uitrukken. Ook de //Madras mail1' trekt uit deze cijfers de leering, dat de strijdkrachten der inlanders eenmaal tegen Engeland gebruikt kunnen worden, en dat men, daar juist zes maal meer troepen van de in- landsche vorsten voorhanden zijn dan Engelsche, de gevolgen ge makkelijk kan nagaan. De bevolking van Britsch-Indië is verdeeld in Hindoes en Mo hammedanen; bijna in alle deeleu des lands hebben de eerste een groot overwicht. Juiste cijfers deswege bestaan niet, behalve in de noordwestelijke provinciënwaar de Mohammedanen ongeveer 1L der bevolking uitmaken. Westwaarts neemt het aantal Mohammedanen toe, in het Oosten en Zuiden daarentegen af. Petermann stelt dat in 't geheel 144 millioen Hindoes, 10 millioeu Mohammedanen en 16 millioen van andere geloofsbelijdenis (de leer van Nanek bij de Seikhs, het Boed- dhaïsme enz.) aanwezig zijn. Het aantal Parsies (leer van Zoroaster) Joden en Christenen bedraagt hoogstens één millioen. O O

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 178