176 de machten op het vaste land, in 't geheel geen leger. Onze wei nige, te zamen geraapte bataillons, zonder reserven om ze op oor logsvoet te brengen, zijn zoo zwak, dat de bedreiging, daarmede op een Europeesch oorlogstooneel te verschijnen, met een honenden lach begroet zoude worden van de Pyreneën tot de Neva". Hierbij komt nog eene andere omstandigheid in aanmerking, n. 1. de jeugd en zwakte der individuen, welke, bij gebrek aan krachtige mannen, sedert jaren door de wervers in de gelederen worden se- lokt. Het geneeskundig tijdschrift //The Lancet" deelt deswege het volgende mede: //Jongelingen van 18 jaar en daarbenedenmet nauwe borstkas, zwak van lichaam, treden in de plaats van physiek geschikte mannen, en het is dwaas, te gelooven dat het gewoon ge halte der infanterie-regimenten physiek in staat zal zijn, de ontbe ringen en vermoeienissen eens oorlogs, of de ongunstige klimaats invloeden, waaraan de Britsche soldaat is blootgesteldte weerstaan". De Hertog van York zeide onlangs over dit onderwerp: //men kan de lieden niet krijgen wanneer men ze hebben wil, en als men ze niet jonger dan 20 jaar aanneemt, krijgt men er in 't geheel geen". Wat de moraliteit aangaat, ook daarmede is het treurig gesteld; op de vier man kan men op een dronkenlap rekenen, en het aan tal desertiën kan verder als maatstaf dienen. De Times zoekt de oorzaak dier onnoemelijke desertiën in de geldstraflen voor dronken schap, want, zegt zij, een of twee lustig doorgebrachte weken stor ten den jongen soldaat maanden lang in schuldenom zich van zijne schuldeischers te ontdoen, loopt hij weg. Wanneer wij nu de grove gebrekenwaaraan het Engelsche leger lijdt en die zijn ondergang moeten veroorzaken wanneer men niet tot radicale middelen overgaat, in aanmerking nemen, komen we tot de gevolgtrekking dat, wanneer het gelukt, een deel der militie, die volgens de wet niet verplicht is buiten 's lands op te treden, bij het staande leger in te deelen, na verloop van drie maanden wel licht een korps van 40,000 strijdbare mannen naar Indië verscheept zal kunnen worden. Tot aan de aankomst van deze blijft het Eu- ropeesche deel der krijgsmacht in Britsch-Indië zonder noemenswaar de versterking. De strijdvaardigheid der inlandsche Gouvernements-troepen laat volgens de //Times of India", veel te wenschen over: //Wij mogen in Birma oorlog voeren of in China wraak moeten nemen over eenige aanranding, in ieder geval is het inlandsch leger daarbij sterk be trokken. Is dit echter, onder zijne inlandsche kompagnieskomman- «O O

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 183