254 b. Verbetering van den toestand van den geneeskundigen dienst. Het is van algemeene bekendheidhoeveel krachtige pogingen in de laatste jaren zijn aangewend ter bekoming van een voldoend aantal militaire geneeskundigenen hoe gering het verkregen resul taat is. Het zal dus wel onnoodig zijn de dringende noodzakelijkheid te betoogen, om langs anderen weg naar verbetering van den bestaan- den toestand te trachten, nu de uitloving van zeer hooge gratificatiën niet alleen een onvoldoende prikkel blijkt tot dienstneming, vooral van Nederlandsche artsenmaar daarin tevens geen middel kan ge vonden worden tot aanmoediging van het in dienst blijven. Dit laatste vooral is zeer gewenscht, en daartoe is geen beter mid del denkbaar, dan verbetering der vooruitzichten op hoogere rangen en der geldelijke positie van de officieren van gezondheid. Daarom wordt in de eerste plaats noodig geacht eene betere for matie van het corps officieren, waardoor de verhouding der verschil lende rangen gunstiger wordt. Volgens die nieuwe formatie zal, tegenover de bestaande, het corps zijn samengesteld als volgt Het tweede middel, verbetering der inkomsten, met behoud van eene billijke verhouding tegenover de overige officieren van liet leger, kan slechts worden gevonden in eene algemeene uitkeering van toe lagen voor de op alle militaire geneeskundigen rustende verplichting om den burgerlijken geneeskundigen dienst waar te nemen daar waar de Regeering dit noodig oordeelt. Tot dus ver werd eene toelage verleend, bedragende f 100.voor een hoofdofficier en 50.voor een subaltern officier, aan die officieren van gezondheid welke op Bestaande Nieuwe formatie formatie 1 1 kolonel, chef. 3 5 dirig. officieren van gezondheid le kl. 6 8 2e 40 45 officieren van gezondheid le 100 99 H II 2^ n 1 1 lste apotheker (majoor). 1 u (luitenant-kolonel). 5 5 n lste klasse. 18 21 2de n 14 11 3de n

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 261