pen zou bestaan, welke op bepaalde tijden, of wanneer de behoefte dit vordert, naar Indië werden gezonden Na hetgeen door ons te vorigen jare (Mil. Tijdschrift 1875 blz. 62—91) over de Indische Brigade, en in 1874 (Mil. Tijdschrift blz. 400 en 474) door //een Indisch soldenier" over datzelfde onderwerp te berde werd gebracht, kunnen wij o. i. over dat onderwerp zwij gen, althans zoolang ons Indisch leger niet op nieuw het gevaar eener //Indische brigade" dreigt. Wij zullen voorloopig de organi satie der door den Minister toegezegde, maar nog niet opgerichte dé- pots afwachten, en thans mededeelen, hoe de van de Tweede Kamer uitgegane opmerkingen door den Minister van Koloniën in zijne //memorie van beantwoording" werden beantwoord of toegelicht: Be nieuwe formatie van het leger. Zoo als in het Koloniaal Ver slag werd, medegedeeld berust de nieuwe formatie der veldbataillons op hetgeen de ondervinding heeft geleerd bij mobilisatie. Men heeft namelijk waargenomen, bij verschillende gelegenheden, dat zich bij een bataillon, wanneer het op voet van oorlog wordt gebracht, percentsgewijze een vrij constant aantal ongeschikten voor den velddienst bevindt, en wel meer Europeanen dan Inlanders. Om nu de kompagniën, zonder aanvulling door middel van over plaatsing, te velde te kunnen brengen tot eene voldoende gelijke sterkte, worden de Europeesche kompagniën gebracht op eene vredes- sterkte van 200 man, de Inlandsche kompagniën op 160 man Moge dus de vergelijking der cijfer van het aantal Europeesche en inlandsche kompagniën doen denken aan wanverhouding tusschen deze elementen, deze bestaat in facto niet. Integendeel, volgens de nieuwe formatie tellen de veldbataillons gezamenlijk betrekkelijk meer Euro peaneneischte de formatie vroeger 5563 Europeanen en 5995 inlan ders, thans vordert zij 5962 Europeanen en 5434 inlanders. Ter volledige vergelijking moge het volgende overzicht dienen. formatie 267 Europeanen Afrikanen (allengs door Europeanen te vervangen) Amboineezen Id landers Sommen. Vroeger. Thans 12975

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 274