298 muren van Straatsburg kwamen. Deze troepen, bestaande uit twaalf bataljons, uit twaalf eskadrons en uit.negen batterijen veldartillerie, sloegen zich onmiddellijk en zonder slag of stoot op in het gezicht van de drie fronten der vesting. Ofschoon deze troep voor het oogenblik te meer genoegzaam scheen, dewijl men de Fransche bezetting minder talrijk waande dan zij werkelijk was, haastte men zich toch versterking aan te vragen, om in staat te zijn met goeden uitslag elke poging te weerstaan, gedaan door Fransche troepen, die van buiten mochten komen om de vesting hulp aau te brengen. In af wachting daarvan begonnen de Duitschers, ten einde het garnizoen te doen geloovendat zij over een eerbiedwekkend leger beschikten, de meest mooglijke werkzaamheid aau den dag te leggen. In den loop vau den 13Jeu Augustus werden de eerste schoten gewisseld tusschen de troepen der bezetting en die des vijands. Den volgenden morgen maakten de Duitschers zich meester van het station en van de voorstad óf wijk Kronenburg, te midden van een krachtig onderhouden vuur; daarna, tegen den avond, van het Englische Bof, een pachthoeve, geleden aan de 111, in den omtrek der monden van de Suppellwaar een zeer gunstig punt lag om op het eiland Robertsau over te gaan, dat toen nog in de macht der Franschen was. Het gedrag der bezetting gedurende deze gevechten verschaf te den Duitschers de overtuiging, dat de Franschen niet gezind waren eenen ernstigen strijd te wagen buiten den rayon of verboden kring der vesting. In den nacht van den 14™ op den 15™ beproefden de Duitschers de draaibrug te vermeesteren, die zich ten oosten van het eiland V Oranjerie bevond, maar hunne pogingen stuitten af op den tegenstand der Franschen. Den I5en en den 1 Gun ziet de generaal Beyer eindelijk voor Straats burg de troepen tot versterking aankomen, die hij aangevraagd en tot dus verre zoo ongeduldig verwacht had versterkingendie weldra het aanvallende leger moesten brengen op 46 bataljons24 escadrons en 18 batterijen artillerie. j)en 23stca Augustus beschikte het insluitingsleger over al de hierboven vermelde troepenalsook over 200 getrokken kanonnen, 88 mortieren en 50 getrokken walgewerenwelke wapenen bediend Dit cijfer 18 schijnt te klein, ook in verband met den volgenden volzin. Ook 50 walgeweren komt vreemd voor. 1 ert.

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 305