339 terbliiven om de pas onderworpen landstreek niet dadelijk zonder eenjo-e militaire bezetting te laten. Er werd dan ook met vlijt ge werkt om in de nabijheid der linie eene kleine redoute op te werpen, en toen deze den 14™ September zoo ver was gevorderd dat ze kon worden betrokken, keerden de troepen den volgenden dag naar Batoe Sankar (Eort Van der Capellen) terug. Terwijl de luitenant Bender als kommandant met 80 man achter bleef werden in het hospitaal te Eort Van der Capellen van de in Linta'u geageerd hebbende macht 12 officieren en 200 man verpleegd, waaraan de meesten aan koorts leden en eiken dag twee of drie man bezweken. Door dit verlies van menig kameraad of goed soldaat moest de anders steeds opgewekte stemming onder de troepen wel lijden; zij werd echter nu en dan weder aangewakkerd door de goede tijdingen, welke men ontving omtrent den voorspoed onzer wapenen, eerst te n-en de XII kotta's, en vervolgens tegen Bondjol. Algemeene verslagenheid en deelneming ontstond door het bericht, dat de luitenant-kolonel Vermeulen ICrieger ernstig was gewond ge worden bij de vermeestering van de versterkte linie bij Andalasop den 10en September 1832. Met vreugde daarentegen werd den 27™ de tijding vernomen, dat Bondjol, door zijne Toewankoe's verlaten de bescherming van het Ne derlandse!) gezag had ingeroepen en zich alzoo zonder eemge vijande lijkheden had onderworpen. Nadat verder de kapitein De Quay zich eenige dagen had bezig gehouden met het maken van de noodige voorbereidingenom thans ook de L Kottas onder ons gezag te brengen, marcheerde in den namiddag van den 8™ October de kapitein Velt manmet zijne kom pagnie, een detachement boegineezen van de 5e kompagnie onder den luitenant Van der Hart en 50 man van den barissan van den Ali Bassa, van Eort Van der Capellen naar Tandjong Alamten einde aldaar met de overige troepen vereenigd te worden, welke aan de voorgenomen operatiën zouden deel nemen. Deze troepen bestonden uit de 2e en 3e kompagnie van het le bataillon, een gedeelte van de 4e en de 6e kompagnie van het ?e bataillon en 40 man van den barissan van Ali Bassaterwijl aan artillerie aanwezig was een 3 pondereen houwitser van 24 pond en een handmortier. Uit de vereenigde macht werden nu twee kolonnes samengesteld 15*

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 344