34-7 hulp en steun kon verleenen om zich langer staande te houden, wei felde Van der Hart dan ook niet langer en trok hij onder bescherming van hun vuur terug; hij bekwam daarbij echter nog een gesneuvelde en twee zwaar geblesseerden, waardoor het verlies gedureude twee uren op 40 dooden en gewonden werd gebracht. Met achterlating van een detachement tot bescherming onzer ge blesseerdendie vooreerst in de kampong moesten verblijven, en van de maleische hulptroepen, die den vijand op dat punt zouden in het oog houden, trok de kapitein De Quay met zijne troepen af, om op bekomen last zich met de kolonne van den luitenant- kolonel Elout te vereenigen. Ofschoon deze kolonne naar het gemaakte plan hoofdzakelijk had moeten dienen om te voorkomendat 's vijands uiacht zich op haren linkervleugel te zeer zou samentrekken en den kapitein De Quay zoodoende een te grooten tegenstand zou bieden, was dat doel toch maar gedeeltelijk bereikt geworden, doordien zij pas een uur later slaags raakte en er toch reeds versterkingen waren afgezonden. Toen de luitenant-kolonel Elout dit bemerkte, en kennis kreeg van de mislukte pogingen van den luitenant Van der Hart om de linie te forceerenbesloot hij thans zelf tot den aanval over te gaan, en werd het geschut daartoe in positie gebracht. Eenige goed aan gebrachte granaatworpen deden al spoedig verwarring en ontsteltenis achter 's vijands linie ontstaan, en hiervan werd gebruik gemaakt om den kapitein Veltman met zijne kompagnie derwaarts te doen op rukken. Door ons geschutvuur beschermd en door moed en spijt gedreven, werd diens aanval met het beste gevolg volbracht en was de eerste benting aan die zijde weldra genomen. Zonder een oogenblik on benut te laten voorbijgaan om van het behaalde voordeel verder partij te trekken, had de dappere Veltman zijne troepen nauwelijks weder vereenigd, of met gelijken moed werd tegen de tweede sterkte opge rukt, welke mede in onze handen viel. Terwijl de luitenant-kolonel Elout de genomen bentings met de overige troepen bezette, rukte de kapitein Veltman steeds met be daardheid en overleg vooruit, en na op gelijke wijze nog twee.in de linie gelegene sterkten te hebben verlorensloeg de vijand op de vlucht en viel de geheele linie zonder verdere verdediging in onze handen. Werd onze tegenspoed op 's vijands linkervleugel hierdoor weder

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 352