395 de administratie en voor het vervoer van gekwetsten, zoowel als de aalmoezeniers, zal in het voordeel der onzijdigheid deelen, wanneer het in dienst zal zijn en zoolang er gekwetsten op te nemen of te helpen blijven. 3e. De personen, in het vorige artikel aangewezen, zullen, zelfs na de bezetting van het land door den vijandkunnen voortgaan met hunne plichten te vervullen in het hospitaal of de ambulance waarbij zij in dienst zijn, of zich kunnen verwijderen om het korps te be reiken, waartoe zij behooren. In dit geval zullen deze personen, als zij hunne taak nederleggen, door de zorg van het bezettingsleger aan de vijandelijke voorposten worden overgegeven. 4<e. Het materieel der militaire hospitalen aan de wetten van den oorlog onderworpen blijvende, zullen de aan deze hospitalen verbon den personen, als zij aftrekkeu, slechts de voorwerpen kunnen me- denemeu, die hun bijzonder eigendom zijn. Daarentegen zal, in de zelfde omstandigheden, de ambulance haar materieel behouden. 5°. De bewoners van het land, die den gekwetsten hulp zullen aanbrengen, zullen geëerbiedigd worden en vrij blijven. De gene raals der oorlogvoerende mogendheden zullen geroepen zijn de in woners te verwittigen omtrent het beroep, dat gedaan wordt op hunne menschlievendheiden de onzijdigheid, die er het gevolg van wezen zal. Ieder gekwetste, die in een huis opgenomen en verpleegd wordt, zal er tot waarborg strekken. De inwoner, die gekwetsten bij zich zal hebben opgenomen, zal vrijgesteld zijn van huisvesting van troepen, alsmede van een deel der oorlogsschattingen, die opge legd mochten worden. 6e. De gekwetste of zieke militairen zullen opgenomen en ver pleegd worden, tot welke natie zij ook behooren. De bevelhebbers zullen de bevoegdheid hebben, de gekwetste militairen van den vijand onmiddellijk aan de vijandelijke voorposten over te gevenals de om standigheden het gedoogen en behoudens de toestemming van beide par tijen. Zij, die na genezing ongeschikt tot dienen zullen worden be vonden, zullen naar hun land teruggezonden worden. De anderen zullen eveneens kunnen worden teruggezonden, onder voorwaarde ge durende den loop van den oorlog de wapenen niet meer te zullen opvatten. Deze ontruimingen van de hospitalen, met het personeel, dat ze leidt, zullen gedekt zijn door eene volkomene onzijdigheid. 7e. Eene tot onderscheidingsteekeu dienende en gelijkvormige vlag zal door de hospitalen, de ambulances en bij het ontruimen daarvan.

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 392