33 Borneo tot de normale formatie teruggebracht; de posten te Pan- deglang (Bantam), Palimanang (Cheribon) en Kediri bleven voor- 's hands gehandhaafddoch die te Tjiringin en Kangkas-Betong (Ban tam), Tomo (Preanger regentschappen), Wonosobo (Bagelen), Mage- laDg (Kadoe), Bezoeki, Probolinggo, Sumanap (Madura), Waijer en Kozengain (Banda) .en Montrado (Wester-afdeeling van Borneo) wer den opgeheven; de op sommige dezer militaire posten gelegerde deta chementen werden geleidelijk door pradjoerits vervangen. De voorgenomen reorganisatie van het garnizoens-bataillon'van Su matra's Westkust moest ook in 1874 worden verdaagd, vooral ten gevolge der diensten, welke van die legerafdeeling op Poeloe Bras gevorderd worden. De reorganisatie van het regement cavalerie kwam in haar geheel tot stand. Het detachement van dat wapen te Makassar werd in den aanvang van 1874, met het oog op een mogelijk stouter optreden der opstandelingen in de Noorderdistricten van Celebes tijdelijk tot een half escadron versterkt, en aan het hoofd daarvan werd ge plaatst de ridmeester-instructeur van het legioen van prins Mangkoe Negoro, welke betrekking daardoor tijdelijk onvervuld bleef. De in Benkoelen tijdelijk nog achtergebleven troepenmacht van Padang werd, door den terugkeer achtereenvolgens in Juiii 1874 en Januari 1875 van het grootste gedeelte, ingekrompen tot een klein detachement te Mokko-Mokko. De nieuwe formatie van het persoueel bij den artillerie-construc tiewinkel, zoomede het nieuwe reglement voor die inrichting zijn in Maart 1875 door den Gouverneur-Generaal vastgesteld, ten einde, voor zoover administratieve bezwaren zich niet tegen dadelijk volle dige toepassing verzetten, den Isten Juli te worden ingevoerd. De normale formatie onderging een aantal tijdelijke wijzigingen, voor een groot deel het gevolg van den oorlogstoestand op Noord- Sumatra, die niet alleen uitbreiding der legersterkte vorderde, maar, vooral in 't officierscorps, vermeerdering der formatie-cijfers, om dat de vele mutatiën ten gevolge hebben, dat een veel grooter aan tal officieren dan vroeger steeds onderweg zijn om hunne bestemming te bereiken. Bovendien werd in 1875, de legerformatie tijdelijk met een generaal-majoor vermeerderd. De in deze streken nog rondzwervende onruststokers hebben zich over 't alge meen rustig gehouden; er is dan ook geen cavalerie van Makassar naar de Noorder districten behoeven te vertrekken.

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 40