38 (a) Hiervan, na het afleggen van voldoend examen, aangesteld tot 2den luitenant 70 (waaronder 13 die het verlicht examen hadden afgelegd)en overgeplaatst van het Nederlandsche leger of van het corps mariniers 20. (5) Aangesteld tot 2don luitenant na afgelegd voldoend examen, (c) Overgeplaatst van het Nederlandsche leger. (idCiviele ingenieurs meldden zich niet aan; het aantal kadets voor de genie te Breda neemt echter op geruststellende wijze toe. (e) Hiervan 5 na het afleggen van voldoend examen aangesteld tot 2den luitenant-kwartiermeester en 6 overgeplaatst van de Neder landsche Marine en van het Nederlandsche leger. Hiervan aangesteld tot officier van gezondheid 2de klasse, na den opleidingscursus te Amsterdam te hebben voleindigd 4; over geplaatst van de landmacht in West-Indie 1; burgerartsen 1, en vreem delingen 14, te zamen 20. 9Opgeleid te Utrecht onder toezicht van den hoogleeraar dr. G. J. Mulder. (/t) Voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd van het Neder landsche leger. Bijna alle benoemde 2de luitenants werden aan het leger ontleend Voor opleiding aan de Koninklijke Militaire Akademie te Breda meldden zich steeds zeer weinig jongelieden aan (f). Het is te ho pen dat eene nieuwe regeling van het onderwijs aan die Akademie in den bestaanden toestand verbetering zal brengen. h. Aanvulling van kader en manschappen, lleeds vroeger werd melding gemaakt van 's Konings besluit dd. Aau het examen, in de maand November 1874 gehouden, hebben 31 adspiran- ten voldaan, die allen, bij 's Konings besluit van 19 December d. v., no. 15, tot 2den luitenant werden aangesteld, te weten 27 bij de infanterie en 4 hij de cavalerie. (f) Den 31 sten December 1874 bedroeg het aantal voor Nederlandsch-Indië be stemde kadets te Breda Inf. Cav. Art. Genie, lste studiejaar (vermoedelijk beschikbaar in Juli 1877) .4 1 11 2de studiejaar (vermoedelijk beschikbaar in Juli 1876). 3 4 Ter applicatieschool bevond zich alleen 1 genie-officier, die echter om gezondheids redenen bij het Nederlandsche leger overging. Na het in 1875 gehouden admissie-examen konden als kadet voor den Indischen dienst worden aangesteldbij de infanterie 2 en bij de genie 7 jongelieden.

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 45