558 Bij die order werd bepaalddat den volgenden morgen (den 4en December) ten 2 uur al de troepen, die mobiel gemaakt konden wor den zich bij onze schans No. XVIII moesten vereenigendat daarvan 600 man werden bestemd tot den aanval, onder aanvoering van den majoor Von Bihl, en dat de overigen, als reserve, onder de orders van den luit. kol. Du Perron zouden blijven. Het kommando over de hulptroepen, die de beweging der aanvals- kolonne zouden volgen, werd opgedragen aan den kapitein-adjudant Steinmetz, terwijl daarbij nog werden ingedeeld de le luitenants Schou ten en Van der Hart, en de ambtenaar van Leeuwen. De kapitein der sappeurs Feeters en de le luitenant der genie Hartingh moesten met de aanwezige sappeurs, die van de noodige gereedschappen en eeuige fascines werden voorziende voorwacht volgen om alle hindernissen, welke ontmoet mochten worden, uit den weg te ruimen. De majoor Von Bihl zou zijne macht, na binnengedrongen te zijn, rechts en links verdeelendoch bij de bres eene reserve achterlaten; hij moest voorts trachten, zich meester te maken van het op de flanken der borstwering geplaatste geschut en met kracht op den vijand indringen, om deze te verdrijven. Bovenal werd hem aanbevolen, te waken voor insluiting en brand stichting. Zoodra het vuur zou zijn geopend, moest de Ie luit. Van der Tak met zijne beschikbare troepen uit Loeboe Ambatjang oprukken, ten einde eene vertooning te maken als wilde hij de rivier overtrekkenen zoo doende de bevolking van Kotta en Djamba bezig te houden. Uit de verschansingen I, II, V, VIII en X zouden dejnabij gelegene vijan delijke stellingen worden beschoten. Ingeval men uit Djamba of een der andere noordelijk gelegene kampongs den vijand binnen Bondjol ter hulp zou willen komen, zou de kommandant der artillerie dit trachten te beletten, door uit No. XVIII met de 12-ponders eenige blikkendoosschoten te doen. Eindelijk werd aan alle postkommandanten de meeste waakzaamheid aanbevolen, terwijl den kapitein Vrijdag nog werd opgedragen, uit de stukken bij No. XIII en XI niet te vuren dan op specialen last van den Generaalen, zoo dit misschien al tot eigen verdediging noodig mocht wordendit dan alleen met schroot te doen. Zooals wij reeds zeidenwas er bepaalddat de troepen zich om 2 uur 1s morgens zouden beginnen te verzamelenmen berekende, dat hier- O 7

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 537