schen het begin der 1ste en het einde der 2de expeditie (25 April 1874). Een voorstel tot uitbreiding dezer toekenning over een lan ger tijdvak is aanhangig. De vervaardiging der Atjeh-medaillés uit het op den vijand veroverde geschut heeft plaats aan 's Rijks munt. Zoodra een voldoend aantal gereed zal zijn om de gedenkpenning aan alle recht hebbenden uit te reiken, waarschijnlijk vóór het einde van 1875, zal dit geschieden. De verzending van het geschutmetaal en de em pirische bepaling der aan te nemen verguldingsmethode waren oor zaken van vertraging, welker invloed door den ijver van het munt- personeel thans zoo veel mogelijk geneutraliseerd wordt. Inmiddels is bij 's Konings besluit van 24 April 1875 het oranje- draaglint der penning, dat haar, van eenigen afstand-gezienop de medailles voor trouwen dienst deed gelijken, door een Nassau-blauw lint vervangen. Straffen. Ook in het afgeloopen jaar lieten de talrijke mutatiën in het leger, het gevolg van den oorlogstoestand, niet toe, een proef te nemen met den voorgenomen maatregel tot beteugeling der (dron kenschap tijdelijke inhouding der soldij. Een nieuw reglement voor de beide strafdetachementen (te Klatten en No-awi) zoomede nieuwe bepalingen omtrent de 2de klasse van discipline bij de corpsen traden in Juli 1874 in werking. De hoofd inhoud der nieuwe voorschriften komt op het volgende neêr. De manschappen, die blijken geven van ongevoeligheid voor aan houdende straffenworden bij het corps op last van den chef aan eene strengere tucht onderworpen; hun worden alle eer- en on derscheidingsteekenen tijdelijk ontnomenzij mogen het kwartier buiten dienst niet verlaten, worden door huishoudelijke diensten in de kazerne zoo veel mogelijk bezig gehouden, en missen eenige gel delijke voordeelende duur van den straftijd, welke toeneemt naar gelang de man meermalen achtereenvolgens tot deze 2de klasse van discipline wordt verwezen, verschilt van 4 tot 12 maanden en rekent jiiet in de vervulling zijner dienstverbintenis. Inlijving bij een strafdetaehement wordt door den legerkomman- dant bevolen, -wanneer ook de opneming in de strengere tucht bij 't corps niet den gewenschten invloed op 's mans gedrag heefthij komt dan aanvankelijk in de 2de of laagste kategorie, heeft een drukken dienst te verrichtenverlaat het kwartier niet dan bij hoogst 46

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 53