47 zeldzame uitzondering en als belooning voor zeer oppassend gedrag krijgt slechts een uiterst gering deel zijner soldij in handen, en wordt alleen met cachot of Tietslagen gestraft, de laatsten tot een maximum van 20; geeft hij blijk zich te beteren, dan komt hij na zes maanden in de 1ste kategorie, waarin hij onder mildere bepa lingen leeftomna ook daarin zes maanden te hebben doorgebracht, bij voortdurend goed gedrag, allengs aan grooter vrijheid te worden gewend; na vijftien maanden bij het strafdetachement te hebben doorgebracht, keert hij naar zijn corps terug of wordt, indien hij onverbeterlijk blijkt, uit de gelederen verwijderd; wangedrag kan herplaatsing uit de 1ste in de 2de kategorie ten gevolge hebben. Schrijverspersoneel. Volgens de regeling der samenstelling en aan vulling van dit personeel konden op de militaire bureaux geen bur gerpersonen van niet-Europeschen landaard als schrijvers worden ge bezigd daarin werd derwijze verandering gebrachtdat thans ook burgerpersonen van Chinesche of ïnlandsche afkomst als schrijvers worden toegelaten. Militaire school te Meester-Cornells. In 1874 werd door 6 élèves het examen voor den rang van 2den luitenant der infanterie met woed gevolg afgelegd; dezen werden in den loop van het jaar tot officier aangesteld. Op 31 December 1874 bedroeg het getal élèves 58, dat is de helft van de organieke sterkte. De resultaten der opleiding bij de corpsen waren weinig bevredi gend, daar geen der ouderofficieren, die zich op die wijze trachtten te bekwamenaan het examen voldeed. Ten einde aan militairen van vreemden landaard den weg te ope nen tot het officiers-examen (na naturalisatie), werden de voorwaarden van toelating tot de militaire school in dier voege gewijzigd, dat thans vreemdelingen, na een vierjarig verblijf in Nederland of de koloniën, vóór het intreden van hun 22ste levensjaar het admissie-examen voor die inrichting mogen afleggen, mits zij zich schriftelijk verbin den, zich te zullen doen naturaliseeren na het bij de wet van 28 Juli 1850 gevorderd zesjarig verblijf. Corps pupillen. In den loop van 1874 werden bij het corps aangenomen 80 pupillen, waarvan 74 voor s lands rekening; 33 pu-

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 54