48 pillen werden bij het leger ingedeeld, 2 op verzoek ontslagen; 1 werd afgekeurd. De sterkte van het corps (buiten het kader) bedroeg op 31 De cember 1874 419 man, waaronder 271 zoons van militairen. Onder de overige pupillen bevonden zich 81 kinderen van burgers, 46 uit de weeshuizen, 6 wier vaders en 15 wier beide ouders onbekend waren. Corpsscholen en inlandsch onderwijs. Mag het een verblijdend verschijnsel genoemd worden, dat de lust tot bijwoning van het on derwijs, vooral onder de kinderen der militairen, blijkbaar toeneemt, de resultaten der corpsscholen waren in het afgeloopen jaar gering, wat echter licht te verklaren is, daar de talrijke mutatiën, ook onder de onderwijzers, een gevolg van den oorlog op Noord-Stfmatra, niet dan een zeer nadeeligen invloed op het onderwijs konden uitoefenen, terwijl bovendien de omstandigheid, dat een aantal corpsen te velde waren, den dienst in de garnizoenen meer deed drukken, en dus noodwendig lust en ijver bij de studiën moest doen verflauwen. Kaderschool. Wegens gebrek aan kader en wegens het groot aan tal zieken, moest men in 1874 de eischen bij de kaderschool der artillerie te Willem I tijdelijk verminderen. De kaderschool der in fanterie moest nog opgeheven blijven. Overgang van kader uit het JSTederlandsche leger werd inmiddels bevorderd door den boven vermelden maatregel betreffende het be spoedigd vertrek naar Indië van de bij het instructie-bataillon op geleide onderofficieren. Het voornemen bestaat, eerlang eene proef te nemen met de op leiding van genie-kader voor het Indische leger bij het bataillon mi neurs en sappeurs te Utrecht. Volontairs van alle wapenen. Op 31 December 1874 waren bij de infanterie 68bij de artillerie 5 en bij de cavalerie 7 mindere militairen, boven de formatie van het vaste kader, bij den staf der corpsen geplaatstom later voor den rang van 2den luitenant in aanmerking te komen. Exercitiereglementen en handleidingen. Reglementen voor de rui- terschool der veld-artillerie en op de exercitiën te voet der artillerie,

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 55