52 doordien, als een gevolg van de insmelting der djajaug-sekars en lijfwachten-dragonders bij het regiment cavalerie, ook de kampementen dier vroeger onder civiel beheer staande corpsen onder haar toe zicht kwamen. Met den bouw van een nieuw militair etablissement te Baudjermasin, waarvoor in 1874 reeds gelden waren toegestaan, werd niet begonnen, omdat de mogelijkheid eener minder kostbare voorziening dan het ingediende ontwerp, waarvan de kosten op vijf tonnen gouds werden geraamd, nader behoort te worden onderzocht. In verband met de gevallen beslissing omtrent den aanleg van een spoorweg tusschen Soerabaja, Pasoeroean en Malang wordt omtrent het uit Indië ontvangen voorstel aangaande den bouw van eene per manente legerplaats te Patjet (district Madjosari)tot opneming van het garnizoen uit Soerabaja, nader overleg gepleegd. Overigens werd aan het beginsel der ontruiming van de kust plaatsen verdere uitvoering gegeven door de uitbreiding van de tij delijke legerplaats te Kedong Kebo (residentie Bagelen) en de oprichting van een kampement te Magelang (residentie Kadoe). Voorts is in 1875 begonnen met den bouw van logies voor een bataillon infanterie te Buitenzorg. Inkomsten der militairen. Ten einde te gemoet te komen aan de billijke klachten van een aantal officieren en ook mindere militai ren, die, bij de gestegen huurwaarde der woningen, met de hun vroeger toegekende schadeloosstelling voor huishuur het gemis eener landswoning niet konden vergoeden, werd het tarief dier indemni teiten herzien en op doelmatiger grondslagen vastgestelddie nieuwe regeling trad 1 Januari 1875 in werking, waartoe op de begroo ting eene meerdere uitgaaf van ruim 85000 werd uitgetrokken. Te gelijker tijd werd de positie van den minderen militair ver beterd door invoering der ontworpen verhooging van de soldijen, welke verhooging, wat de gegradueerden betreft, echter niet alleen (volgens 't oorspronkelijk plan) werd verleend aan hen die twee ja ren in hun graad hadden gediendmaar aan het geheele kader. Blijkens de laatst vastgestelde begrooting brengt dit eene meerdere uitgaaf van 215000 'sjaars te weeg. Spaarkassen. Terwijl op het einde van 1872 door 598 personen van het militair spaarfonds werd gebruik gemaakt met een gezamen-

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 59