IV Toelichtingen. a. Kan ook zijn luitenant-kolonel. b. Een der officieren van deii Gouverneur-Generaal kan zijn van de INTederlandsche marine. c. Behoort tot den generalen staf. d. De majoor bij de Tide afdeeling van het departement van ooriog kan ook zijn luitenant-kolonel, en de 1ste luitenants kunnen ook zijn 2de luitenants. e. Hieronder is niet begrepen de chef der Iste afdeeling van het departement van oorlog (Kabinet)als zijnde reeds vermeld bij //Kommandement van het leger." f. Kan ook zijn majoor. g. Hieronder zijn niet begrepen 1 majoor en 5 kapiteins, die vermeld zijn bij het topografisch bureau en de militaire ver kenningen en .1 kapitein vermeld bij //Kommandement van het leger." Ji. Voor memorie uitgetrokken, als zijnde respectivelijk samen gesteld uit de hoofdbureaux der artillerie, genie, militaire ad ministratie en van den geneeskundigen dienst; de officieren van deze bureaux zijn begrepen onder het aantal, bij genoemde wapens en diensten aangegeven. i. Onder de officiereu van het materieel der artillerie zijn begrepen 9 magazijnmeesters, waarvan 5 kunnen zijn magazijnmeester lste klasse (kapitein) en de overige 2de en 3de klasse (Iste en 2de luitenant). Een der magazijnmeesters lste klasse kan ook zijn majoor. Jc. Onder de officieren der genie zijn begrepen 5 magazijnmees ters, waarvan hoogstens 2 kunnen zijn magazijnmeester lste klasse (kapitein) en de overige 2de of 3de klasse (lste of 2de luitenant). I. Deze dienst maakt een onderdeel uit van den generalen staf de majoor en 5 kapiteins zijn officieren van den generalen staf: de kapiten en de 2 lste luitenants-adjuncten op het to pografisch bureauals mede de kapiteins-brigadechefs en de lste luitenants-opnemers bij de militaire verkenningen kunnen ook zijn respectivelijk lste en 2de luitenant. m. Kan ook zijn kapitein. n. Kunnen ook zijn 2de luitenants.

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 631