VARIA. Dene dagorder van den generaal De Brialmont. De generaal De Brialmont van het Belgische leger, ook bij het Indische bekend als de schrijver van verschillende militaire werken van groote weten schappelijke waarde, gaf den 27sten September 1875 eene dagorder aan de genie-officieren uit, welke wij belangrijk genoeg achten om haar hieronder vertaald te doen volgen. //Mijne HeerenBij Koninklijk besluit van den 22sten dezer ben ik geroepen tot de betrekking van inspecteur-generaal der fortificatiën en van chef van het wapen der genie. Dit blijk van vertrouwen legt mij den plicht op, U de richting te doen kennen, die ik aan uwen arbeid zal geven, en de plannen, die ik zal trachten te verwezenlijken met uwe ijverige medewerking, waaraan het mij naar ik hoop, niet zal ontbreken. Wanneer ieder uwer weet wat ik van hem verwacht en wat hij zal kunnen verwachten van mij, zal het ons gemakkelijker vallenonze gemeenschappelijke taak met goed gevolg te vervullen eene taakdie in de eerste plaats bestaat in de goede regeling van den belangrijken dienst -waarmede wij zijn belast, en in de tweede plaats in de bevordering van den vooruitgang bij het wapenwaartoe wij de eer hebben te behooren. Het wapen der genie moet zich niet isoleeren of zich tot zijnen specialen werkkring beperken. De werken, die het geroepen is in oorlogstijd uit te voeren of te leideneischen integendeel eene volko men kennis van de vechtwijze en de hulpmiddelen der verschillende wapens. In het bijzonder is de studie van de artillerie-wetenschap noodig voor den militairen ingenieur, omdat de belangrijkheid der

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 95