y A R A. Duitsclie officiëele geschiedenis van den jong sten oorlog tegen Frankrijk. Onlangs is de tiende aflevering verschenen van het geschiedverhaal, waaraan de Pruisische generale staf sinds jaren ar beidt. Op gelijke wijze als vroeger wenscht het Militair Tijdschrift. daarvan aan zijne lezers een uittreksel te geven. De aflevering gaat vergezeld van negen kaarten of plannen, en han delt over de insluiting van Parijs en de inneming van ïoul en van Straatsburg. Zij bestaat uit vijf hoofdstukkeuwaarvan het eerste gewijd is aan den marsch der 38 armee en der Maas-armee van Sedan naar Parijs, van den 2en tot den 16en Sept. 1870; het tweede aan de gebeurtenissen, waarvan Parijs het tooneel is geweest na de over gaaf van Sedanhet derde aan de insluiting van Parijs van den l7en tot den 19en Sept., alsook aan de gevechten van Petit-Bicêtre en van Chatillon; het vierde aan de inneming van Toul; eindelijk het vijfde aan het beleg van Straatsburg in de tijdsruimteverloopen. tusschen den 27en Augustus en den 27en September. De kaarten en plaunen zijneen algemeene kaart voor de bewe gingen, verricht van den 2en tot den 9an Sept. door de derde armee en de Maas-armee; een schets in vier afdeelingen van de omstreken van Parijs; een kaart voor de gevechten, die den I9en Sept. hebben plaats gegrepen in den omtrek van Petit-Bicêtre en van Chatillon; eindelijk een plan van het beleg van Straatsburg. Toen Napoleon III geweigerd had met de Duitschers te onder handelen over den vrede, moesten zij er aan denken, hunnen tocht naar Parijs voort te zetten. Zoo zij in het open veld geen ernstiger!

Militair Tijdschrift | 1876 | | pagina 600