7 voor zoo doelmatige bosch, achter boomen en struiken op, en nas steeds gereed om elkdie zich van binnen vertoondemet eenige schoten te begroeten. De reeds veel geleden hebbende en vermoeide troepen van den kapitein Van der Hart zouden dus nog een moeie- lüken taak gehad hebben, om zich staande te houden en het verkregen voordeel niet weder te verliezen. Daarom ook zond de generaal Cochins eene andere kompagnie af, benevens eenige sappeurs met fascines, om de borstwering aan 's vijands zijde genoegzaam op te hoogen, en liet daarna den kapitein Van der Hart met zijne man schappen terugtrekken; zes man waren echter gesneuveld, en onder de terugkeerenden waren nog acht geblesseerdenvan de hulptroepen waren 2 gesneuveld en 5 gewond. Het verkregen voordeel was evenwel van veel belang; want be halve dat de veroverde ben ting de gelegenheid gaf om nu ook van de oostzijde tegen Padang Boeboe en Tandjong Boenga te kunnen ageeren, scheen zij te zijn aangelegd tot bescherming van den weg naar de L Kotta's, waarover Bondjol de meeste toevoer bekwam, en had de vijand daarmede dus een voor hem gewichtig punt verloren. Hij liet dan ook geene middelen onbeproefd zich daarvan weder meester te maken, doch die pogingen bleven vruchteloos. Gedurende den 25™', 26en en 27en Juni bleef het beschieten van Padang Boeboe, uit de batterijen II Us en V bis, onafgebroken voort duren.3 In den nacht van den 25» werden drie boegineesche kanon niers afgezonden om de bres te verkennenen dit den volgenden nacht nog eens herhaald door den Europeeschen fuselier Van Rijndie zelfs zoo dicht naderde, dat hij een stuk van de in de bres afgeschoten bamboe mede terugbracht, en verklaarde dat hij de menschen binnen de kampong had zien loopen en de bres bruikbaar gevonden had. De Generaal besloot daarop dadelijk tot den aanval over te gaan, en reeds vroeg in den morgen van den 20» waren daartoe achter No. II bis vereenigd: de beide Europeesche en. 2 Amboineesche kom- pagniën van het 6<= bataillon, en de 3e kompagnie van het le ba- taillon, onder de orders van den majoor De Sturler, zoomede de kom pagnie sappeurs en een aantal maleiersdie elk van eene fascine voor zien waren. Bij No. II stond de kapitein Van der Hart klaar met eene kompagnie Amboineezen en de hulptroepen. Het plan van aanval was, dat de storm op de bres kompagnies- gewijze zou plaats vinden; dat deze hiertoe en échelon moesten wor den opgesteld, opdat, ingeval misschien de eene werd .afgeslagen en

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 10