140 stoken wordt, de vlag alleen is het eenige wat hem bezig houdt; naarmate hij daarvan eene grooter gedeelte machtig wordt, rolt hij dat om zijn midden, en het uiteinde alleen werd nog door eenige vijanden vastgehoudentoen hij op het punt stonddoor een gewel digen sabelhouw te worden neergeveld. Gelukkig echter werd hij nog bij tijds daaraan onttrokken door een paar soldaten, die er in geslaagd waren, hunnen dapperen leidsman ter hulp te komen, en nu den woedenden vijand neervelden die reeds met zichtbare in spanning het zwaard hield opgeheven om er den dapperen veroveraar van de vlag mede te treffen. De luitenant Bischoff bleef' in het bezit van het zoo vurig door hem verlangde zegeteeken; doch toen hij zich dat bezit niet meer betwist zag, en den vijand op den vlucht had zien gaan, begaven hem zijne krachtenen zonk hij afgemat en bewusteloos in een toen hij omringd door al de onzen, algemeen met bewondering aangezien werd. Bij de hem verleende hulp bleek het echter al spoedig, dat men zich niet mocht vleienden held nog lang in het leven te be houden. Elf belangrijke wonden hadden hem een zoo beduidend bloed verlies veroorzaakt, dat dit alleen reeds voldoende was om voor zijn behoud de meeste vrees te doen ontstaan. Reeds den 3en Mei 1840 stierf hij dan ook, als een nieuw offer van ware heldenmoed en krijgsmansdeugd. Ziijne buitengewone beoordering tot kapiteinals belooning voor bewezen dapperheid, is hem niet meer bekend geworden. De naam van den braven kapitein Bischoff zal echter bij het Indische leger niet licht vergeten en steeds met achting genoemd worden. Viel dit voor bij het vermeesteren der eerste sterkteslechts korten tijd daarna zien wij bij de bestorming der tweede vijandelijke verschansing een niet minder schoon bewijs leveren van onversaagdheid en moed, door den sergt.-majoor E. Gottschalk, No. 10719. Toen namelijk de vijandzoo als wij boven reeds gezegd hebben zich met hardnekkigheid in zijne schans trachtte staande te houden en zich klaarblijkelijk had voorgenomen die tot het laatste toe te verdedigen, zoodat besloten werd, haar stormenderhand aan te vallenhad de kapitein L. A. Boers aan zijne ondergeschikten den last gegeven, der ingang der sterkte, welke nog steeds gesloten

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 143