11 maar terugtrok, om ons van achter boornen en struiken nog eenigen tijd te beschieten. Nadat de 2e kompagnie behoorlijk in de nieuwe versterking vereenigd was keerde de 4e kompagnie naar N°. V lis en de majoor Van der Schalk met de overige troepen naar het kampement terug. Tegelijkertijd met deze onderneming zou beproefd worden, zich stormenderhand meester te maken van de vijandelijke sterkte a. Reeds den vorigen dag was men begonnendie met den in N°. X in batterij staanden 12-ponder te beschieten; en toen in den nacht de op verkenning uitgezondeu Amboineesche 2e luitenant Ambon terug kwam met de tijding, dat er genoeg bres geschoten was om eene bestorming te kunnen wagenwerden daartoe onmiddellijk bevelen gegeven en werd de 2e kompagnie Boegineezen van het le bataillon onder den kapitein J. J. Peeters aangewezenom die taak te vol brengen. Reeds om 6 uur 's morgens nam de beweging een aanvang. Noordelijk van N». X afdalende, naderde de voorwacht onder den luitenant Ambon tot dicht aan den voet der borstwering, zonder ontdekt te worden, voornamelijk door dat het vuren met den 12-ponder, hoewel nu met losse patronen, bleef aanhouden en hierdoor waarschijnlijk 's vijands aandacht van de beweging der troepen werd afgetrokken en hij daarin geen argwaan kreeg. Eindelijk werden zij gezien en door een wel gericht en scherp geweervuur daarvan verwittigdnu wordt de stormmarsch geblazen en onder een luid hoerah dringen de troepen moedig vooruit, om de vijandelijke borstwering om het eerst te beklimmen. Met even veel onverschrokkenheid staat men hen echter daarachter af te wachten, en voor eiken bestormer worden minstens een geweer en een lans gereed gehouden om hem te ontvangen en het binnendringen met kracht te beletten, terwijl bovendien een regen van steeuen naar buiten wordt geworpen. Van de vermeende bres was echter niets te vinden, hetgeen geen geringe teleurstelling bij de stormende troepen veroorzaaktede meeste soldaten plaatsten zich nu zoo dicht mogelijk tegen de borstwering, en, ofschoon zij zoodoende wel niet gedekt waren voor de nedervallende steenen, bleven zij toch buiten bereik van 's vijands vuur; nu en dan bekroop er een sluipsgewijze de borstwering en loste een schot op de verdedigers, door zijn geweer met beide handen boven het hoofd te

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 14