14, plan van aanval, dat hij bij missive van den 9den Juli 1837 N°. 13/143 aan den Generaal Cleerens zond, om het aan de daarbij belanghebbende autoriteiten bekend te maken. Plan van aanval tegen de kampong Bondjol. Zoodra de batterij 12-ponders onder lit. a. gereed zal zijn, zal het vuur uit dezelve op de gewezen bres aan de zuidzijde van Bondjol geopend worden. Deze batterij zal den naam voeren van N°. XI bis. De houwitser van die batterij zal het west- of zuidwest-front en- fileeren. Van lit. a zal uit den 3-ponder aldaar in alle richtingen gevuurd worden waar beweging in Bondjol wordt bespeurd, terwijl de tirail leurs, op het westelijk juk van lit. a geplaatst, zullen vuren op al hetgeen zich buiten Bondjol zal vertoonen. Uit N°. XVIII zal met den houwitser duurzaam op het noorder gedeelte van Bondjol gevuurd worden, hebbende de vijand aldaar eene travers opgeworpen welke hem tegen de werking onzer projecti on dekt. De overige stukken zullen in verschillende richtingen op Bondjol vuren, terwijl met de dubbelhaken gevuurd zal worden op al wat van of naar Bondjol wil. De 12-ponder van N°. XIX zal zoodanig geplaatst worden, dat dezelve op de noord van Bondjol en op Pantjoeran Toedjoe kan gebruikt wordenmen gebruike met dezelve echter geen kogels, door dien daarmede onze versterking lit. zou kunnen getroffen worden. Op beide genoemde plaatsen kan ook de mortier gebruikt worden. Ook uit lit. f zal het geschut op de noord van Bondjol spelen. Het vuur zal met bedaardheid onderhouden wordenopdat op alle punten in tijds de noodige munitie kan worden aangebracht en om dat bij overhaasting soms de affuiten zouden kunnen lijden. De kapitein Gaerthédie zich met geen der batterijen speciaal zal belastenzal voor de goede bediening van alle zorgen. Gedurende de werking van het geschut zal zoowel in de beide kampementen als op de overige posten de meeste waakzaamheid heer- schen. Door de zorg van den kapitein Ondaatje zal eene kleine redoute op den Z. W. hoek van Bondjol, op hoogstens een afstand van 60 passen worden aangelegd; het epaulement van dit werk aan den kant van den vijand zal sterk genoeg moeten zijn om een 6-ponds-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 17