231 dat reeds op marsch was naar het hoofdkwartier te Allipore, reeds vroeger als vereenigingspunt door den generaal aangewezen. Ten einde de vereeniging van deze brigade met het hoofdkorps te beletten, hadden de Sepoys van Dehli de toegangen tot een brug over de Hindun bezet op korten afstand van het dorp Ghazie Oedin Nagar. Zij namen evenwel, na korten tegenstand, met achterlating van zeven kanonnen de vlucht en verscholen zich in eenige meer achter waarts van de Engelsclie liniëu gelegen woningen. Zich hier in veiligheid wanende, werden zij door de Engelschen omsingelddoch verdedigden zich toen met zulk een voorbeeldelooze dapperheid, dat de zege door de Engelschen niet dan 11a bloedige verliezen gekocht werd. Den 7en Juni vereenigde de brigade van Meerut zich met het hoofd korps te Alipore. De Sepoys hadden rechts van den grooten weg (great trunk road) een groote seraï (pasanggrahan) tot versterking ingericht en een bat terij tot verdediging daarvan opgesteld, terwijl hunne infanterie eene goede stelling vond in het dorp Badoeli Keseraï. Dit punt werd verdedigd door 7 regimenten infanterie, twee regimenten ka- vallerie en eene batterij artillerie, allen behoord hebbende tot het Beugaalsche leger. Behalve deze geregelde strijdkrachten werden zij nog ondersteund door de artilleristen van het paleis te Delhi en vrijwilligers van allerlei slagdie door hoop op buituit fanatisme of uit wraakzucht zich onder hunne vanen hadden geschaard. Den Sen Juni te middernacht verliet de kolonel Hope Grant, aan het hoofd van drie eskadrons kavallerie en twee stukken geschut', het kamp, om den linkervleugel der Sepoys om te trekkendoch verschillende terreinhindernissen belemmerden den marsch van deze kolonne, die eerst op het slagveld kwam toen het gevecht nagenoeg beslist was. Ten 2 ure in den morgen verliet de hoofdtroep het kamp en viel bij het aanbreken van den dag de liniën des vijands in het front aan. Daar de artillerie geene genoegzame uitwerking had en de troepen door het vuur der Sepoys zwaar werden geteisterdbesloot Sir H. Barnard de versterking des vijands met de bajonet te nemen. Onder een hagelbui van kogels, vreeselijk door het vuur der tegenstan ders gedund, bemachtigde het dappere 75e regiment het vijandelijk geschut, terwijl de Europeesche fuseliers het dorp Badoeli Keserai ver meesterden. De twee vereenigde regimenten trokken nu op de Serai

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 234