252 prinsen beval de borst te ontblooten en hen zonder vorm van pro ces met zijn revolver nederlegde. Een daad, wellicht door de noodzakelijkheid geboden tegenover de voornaamste en wreedste aanleggers van den opstand, doch die een smet werpt op de schitterende loopbaan van dezen dapperen officier. Ue gevangen koning van Dehli werd eerst drie maanden na dee inneming der stad voor den krijgsraad gebracht, tot altijddurende gevangenisstraf veroordeeld en naar Rangoon overgebracht, waar hij den 7eu November 1862 overleed. Ofschoon met den val van Dehli de opstand in zijn hartader was aangetast, zoo was die daarom nog niet onderdrukt en bleef er nog veel te doen over. De 30,000 man, die uit Dehli ontsnapt waren, door nederlagen en ontberingen gedesorganiseerdkonden wel is waar niet als één geducht geheel beschouwd worden, doch maakten niettemin eene macht uit, die in handen van een bekwaam chef nog veel kwaads kon stichten. Men zat dan ook niet stil. Eene kolonne, sterk eene batterij artillerie, het 9e regiment ko ninklijke lansiers, de overblijfselen van het 8e en het 75e regiment van het koninklijke leger, 450 man, en van het 2<> regiment infante rie van den Punjaub, ongeveer 120 man, werd onder kolonel Great- head bestemd om Agra te ontzetten, waar men, na eerst het fort Malagarh en de stad Aligarh genomen te hebben, den 12cn October aankwam en met vreugde door de Europeanen, die in het fort ge vlucht waren, werd begroet. Agra, hoofdplaats van de noordwestelijke provinciën en zetel van den Luitenant-Gouverneur van dat gewest, was door de aanwezig heid van eenige honderde Europeesche soldaten voor de eerste gru welen van den opstand bewaard gebleven. Op den 4™ Juli evenwel begroetten de soldaten van het kontingent van Kohat, dat deel uit maakte van het garnizoen dier stad, hunne officieren met geweer schoten en namen zij de vlucht naar de in de omtrek gelegerde op standelingen van Nimach en Mahidpore. Den volgenden dag trok de brigadier Polwelhemilitair komman- dant van Agra, met ongeveer 500 man Europeanen, eene Europee sche batterij en eenige vrijwillige infanteristen en kavalleristeu den vij and te gemoetdie in grooten getale het dorp Shahgunge, op om streeks vier mijlen van Agra gelegenbezet hield. Door het sprin-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 255